Piłka ręczna – Euro 2018: Koniec wspaniałej serii Chorwatów

Francja, Dania, Hiszpania i Szwecja – te cztery zespoły rozdzielą między sobą medale 13. Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Mimo przewagi własnego parkietu po raz pierwszy od 2002 roku do najlepszej czwórki nie awansowali Chorwaci.

Grupa I

W grupie I, która swoje mecze rozgrywała w Zagrzebiu, bezkonkurencyjni okazali się Francuzi. Podopieczni Didiera Dinarta zwyciężyli wszystkie spotkania, łączną różnicą aż 26 bramek. W ostatnim meczu – mimo i tak pewnego awansu do półfinału – pokonali Chorwatów 30:27, ucinając tym samym ich marzenia o półfinale. Wygrana Trójkolorowych bardzo ucieszyła natomiast Szwedów. Reprezentacja Trzech Koron – mimo porażki w ostatnim spotkaniu z Norwegami – wraca do strefy medalowej po szesnastu latach przerwy.

Wyniki:
Serbia – Białoruś 27:32
Norwegia – Szwecja 28:25
Chorwacja – Francja 27:30

Tabela:

l.p. Drużyna Punkty
1. Francja 10
2. Szwecja 6
3. Chorwacja 6
4. Norwegia 6
5. Białoruś 2
6. Serbia 0

 

Grupa II

Jeszcze ciekawiej przedstawiała nam się przed ostatnią kolejką sytuacja w grupie II. Jako pierwsi awans zapewnili sobie Duńczycy, którzy nie dali szans osłabionym brakiem Kirila Lazarova Macedończykom wygrywając 31:20. W ostatnim spotkaniu kwestię drugiego miejsca w półfinale mieli między sobą rozstrzygnąć Hiszpanie i Niemcy. Podopieczni trenera Jordiego Ribery srogo zrewanżowali się naszym zachodnim sąsiadom za finał mistrzostw Europy sprzed dwóch lat wygrywając 31:27. Tym samym zespół z Półwyspu Iberyjskiego jako jedyny spośród drużyn, które walczyły o medale przed dwoma laty w Polsce, grać będzie również w półfinale w Chorwacji.

Wyniki:
Słowenia – Czechy 26:26
Dania – Macedonia 31:20
Niemcy – Hiszpania 27:31

Tabela:

l.p. Drużyna Punkty
1. Dania 8
2. Hiszpania 6
3. Czechy 5
4. Niemcy 4
5. Słowenia 4
6. Macedonia 3

 

Półfinały:
Francja – Hiszpania
Dania – Szwecja

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password