Piłka ręczna – Golden League: Francuski walec przejechał się po Biało-czerwonych

Polscy szczypiorniści ulegli reprezentacji Francji 29:15 (8:14) w swoim pierwszym meczu na turnieju towarzyskim Golden League w Danii.

Dobre złego początki. Polacy weszli w to spotkanie znakomicie – kolektyw w defensywie, świetna postawa między słupkami Piotra Wyszomirskiego (trzy obronione karne) i po kilku minutach Biało-czerwoni prowadzili 3:1. Do końca pierwszego kwadransa wynik niemal cały czas oscylował wokół remisu. Wtedy jednak w grze podopiecznych Piotra Przybeckiego coś „pękło” – w 18. minucie Trójkolorowi po raz pierwszy wyszli na prowadzenie i ani się obejrzeliśmy – odskoczyli nam na pięć bramek (10:5). Do końca pierwszej połowy przewaga ta urosła o jeszcze jedno trafienie i na przerwę schodziliśmy z niezbyt optymistycznym rezultatem – 8:14.

Drugie trzydzieści minut to już niestety mecz bez historii. Francuzi stopniowo zwiększali swoją przewagę, która w pewnym momencie osiągnęła rozmiary dwucyfrowe. Ostatecznie skończyło się na bramkach jedenastu – Polacy, po (wyłączając pierwsze 15 minut) bardzo słabym spotkaniu, ulegli mistrzom świata 29:15.

Mecz Biało-czerwonych z Francją otworzył turniej Golden League, który potrwa do niedzieli. Jeszcze dziś wieczorem swoje pierwsze spotkanie rozegrają Duńczycy oraz Norwegowie. Jutro dzień przerwy, w sobotę druga kolejka spotkań – Polacy zmierzą się z Danią, a rywalami Norwegów – w rewanżu za finał tegorocznych mistrzostw świata – będą Francuzi.

Polska – Francja 29:15 (8:14)