Piłka ręczna – Golden League: Nierówny mecz Polaków

Polacy przegrali trzeci i ostatni mecz z Norwegami 27:32. W dzisiejszym spotkaniu nasi reprezentanci grali bardzo nierówno, a o końcowym wyniku zadecydowało ostatnie dziesięć minut.

Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie. Już na samym początku mieliśmy problem ze skutecznością. W bramce świetnie spisywał się Espen Christensen, który bronił niemal każda piłkę. Pierwszy gol dla nas padł w piątej minucie spotkania (1:4). Rywale wykorzystywali nasze błędy i konsekwentnie powiększali swoją przewagę (1:9). Mateusza Kornackiego zastąpił Adam Malcher. Norwegowie przechwytywali piłkę, rzucając do pustej bramki (3:12). Polacy wzięli się za odrabianie strat. Sprawy w swoje ręce wziął Gębala (7:12). Polak w bramce radził sobie coraz lepiej i dzięki niemu nasze straty nie powiększyły się znacząco. Jednak jego odpowiednik po przeciwnej stronie dotrzymywał mu kroku. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie dla naszej reprezentacji strzelił Przybylski. W 30. minucie karnego wykorzystali Norwegowie, ustalając wynik na 12:17 do przerwy.

Druga odsłona rozpoczęła się dla nas fantastycznie. Tym razem to przeciwnicy mieli problem ze skutecznością, a świetnymi interwencjami popisywał się Malcher. Przy stanie 16:17 trener naszych rywali poprosił o czas dla swojej drużyny. Zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania (18:18) i od tego momentu gra stała się bardziej zacięta. Bramkarze popisywali się się obronami, a reszta zawodników starała się wykorzystywać kontry (21:23). Norwegowie odskoczyli nam na cztery bramki (24:28) i nie potrafiliśmy już odrobić strat. Przez niedokładne podania i gubienie piłki sami nie dawaliśmy sobie szans na doprowadzenie do wyrównania. W ostatniej minucie do bramki trafił Przybylski, a mecz zakończyła bramka Norwegów (27:32).

MVP: Adam Malcher i Espen Christensen

Ostatni mecz turnieju Dania – Francja 27:23. Cały turniej wygrali Duńczycy.