Piłka ręczna: Katarczycy z kwalifikacją do Rio

Katar jako czwarta reprezentacja zapewniła sobie awans na turniej piłkarzy ręcznych podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. Podopieczni trenera Valero Rivery z kompletem zwycięstw triumfowali w Azjatyckim Turnieju Kwalifikacyjnym, który rozegrany został w Doha. Awans Katarczyków to bardzo dobra wiadomość dla reprezentacji Polski – biało-czerwoni mogą teraz liczyć na lepsze rozstawienie i zdecydowanie łatwiejszych przeciwników w turnieju kwalifikacyjnym.

rio-2016Wicemistrzowie świata zgodnie z przewidywaniami bez problemów zwyciężyli azjatyckie kwalifikacje do igrzysk. Na swoim terenie pokonywali kolejno: Uzbekistan, Japonię, Arabię Saudyjską, Iran, Oman, Koreę Południową i w wielkim finale ponownie Iran – 29:19 (15:11).

Kolejne dwie drużyny azjatyckich kwalifikacji – Iran i Bahrajn zapewniły sobie udział w odpowiednio: drugim i trzecim światowym turnieju kwalifikacyjnym.

Zwycięstwo Kataru w turnieju kontynentalnym to znakomita wiadomość dla reprezentacji Polski. Podopieczni Michaela Bieglera „wskoczą” teraz w miejsce Kataru jako druga drużyna z MŚ i trafią do światowego turnieju kwalifikacyjnego nr 1, gdzie zagrają również: siódma drużyna z MŚ (prawdopodobnie Macedonia), druga drużyna turnieju kwalifikacyjnego dla Ameryki Płd. (Chile) oraz druga drużyna Mistrzostw Afryki, które rozegrane zostaną w drugiej połowie stycznia. Awans na igrzyska uzyskają dwie reprezentacje, a więc – nie oszukujmy się – tylko kataklizm mógłby odebrać awans naszym szczypiornistom.

Na ten moment znamy 4 z 12 reprezentacji, które w sierpniu przyszłego roku powalczą o olimpijskie medale. Oprócz Katarczyków pewni występu w Rio są już: gospodarze – Brazylijczycy, mistrzowie świata – Francuzi oraz mistrzowie Igrzysk Panamerykańskich – Argentyńczycy.

Warto dodać, że dla piłkarzy ręcznych z Kataru będzie to pierwszy w historii występ na igrzyskach olimpijskich.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password