Piłka ręczna – MŚ: Do Francji bez Syprzaka! Czas na turniej towarzyski w Irun

W poniedziałkowy wieczór reprezentanci Polski zebrali się w podwarszawskim Pruszkowie. To ostatnie zgrupowanie kadry w kraju, w ramach cyklu przygotowań do MŚ we Francji. W weekend Biało-czerwoni zagrają w turnieju towarzyskim w Hiszpanii, a już w następny czwartek meczem z Norwegią rozpoczną rywalizację w czempionacie globu.

Do Hiszpanii trener Talant Dujszebajew zabierze 17 zawodników, z których dwóch wróci do Polski po turnieju w Irun. W trakcie zmagań do kolegów dołączy prawoskrzydłowy Arkadiusz Moryto, który dzisiaj udał się z reprezentacją młodzieżową do Macedonii na turniej kwalifikacyjny do MMŚ.

W Hiszpanii i we Francji nie zobaczymy w akcji Kamila Syprzaka, obrotowy ma naderwane więzadło krzyżowe przednie oraz uszkodzoną łąkotkę. Wobec absencji Syprzaka i Piotra Wyszomirskiego szkoleniowiec zdecydował się dać szansę Mateuszowi Korneckiemu i Patrykowi Walczakowi, którzy trenowali z pierwszą reprezentacją podczas zgrupowania w Kielcach.

W czwartek, 5. stycznia, kadrowicze odlecą do hiszpańskiego Bilbao, a dalej już autokarem pojadą do Irun. W baskijskim mieście (podobnie jak przed Euro 2016 kadra Michaela Bieglera) rozegrają ostatnie sparingi przed startem czempionatu globu. Tym razem rywalami naszego zespołu oprócz reprezentacji Hiszpanii będą Argentyna oraz Katar. Do Nantes, gdzie zaplanowano rywalizację w „polskiej” grupie A mistrzostw świata, Polacy udadzą się 11. stycznia autokarem, a już następnego dnia w hali XXL w swym pierwszym meczu zmierzą się z Norwegami.

Skład reprezentacji Polski na turniej towarzyski w Irun:
Chrapkowski Piotr – KS Vive Handball Kielce S.A.
Jurkiewicz Mariusz – KS Vive Handball Kielce S.A.
Jachlewski Mateusz – KS Vive Handball Kielce S.A.
Paczkowski Paweł – KS Vive Handball Kielce S.A.
Walczak Patryk – KS Vive Handball Kielce S.A.
Gębala Tomasz – SPR Wisła Płock SA
Gębala Maciej – SPR Wisła Płock SA
Daszek Michał – SPR Wisła Płock SA
Morawski Adam – SPR Wisła Płock SA
Krajewski Przemysław – KS Azoty Puławy
Przybylski Rafał – KS Azoty Puławy
Łyżwa Krzysztof – KS Azoty Puławy
Nogowski Adrian – MMTS Kwidzyn
Malcher Adam – KPR Gwardia Opole S.A.
Niewrzawa Paweł – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
Kornecki Mateusz – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
Daćko Marek – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
Gierak Łukasz – TuS N-Lubbecke (GER)

fot. zprp.pl

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password