Piłka ręczna – Mistrzostwa Świata: 18 zawodniczek w szerokiej kadrze na niemiecki turniej

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet Leszek Krowicki podał szeroką kadrę na Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet, które od 1 do 17 grudnia odbędą się w Niemczech. W poniedziałek Związek Piłki Ręcznej w Polsce zaakceptował szeroką kadrę i teraz rozpoczyna się  decydująca faza przygotowań do turnieju. 

W szerokiej kadrze nie ma większych niespodzianek. Podobnie jak podczas ostatnich dwóch meczów biało-czerwonych o punkty (z Włochami i Słowacją w eliminacjach Mistrzostw Europy), kadra będzie mieszaniną wielkiego doświadczenia i obycia w starciach o najwyższe reprezentacyjne laury w postaci Kingi Achruk, Kingi Grzyb, Moniki Kobylińskiej czy Karoliny Kudłacz-Gloc, z młodością i nową siłą polskiej kobiecej piłki ręcznej – tą część kadry reprezentują choćby Monika Michałów, Romana Roszak czy Ewa Urtnowska. Jak będzie wyglądała ostatnia faza przygotowań Polek do turnieju?

19 listopada nasze zawodniczki zbierają się w hotelu Best Western Petropol w Płocku. Przebywać tam będą do 23 listopada, kiedy to wyruszą do Craiovej na ostatni sparingowy turniej przed Mistrzostwami. Ich rywalkami będą gospodynie z Rumunii, a także Macedonia oraz Brazylia. Po czterodniowym pobycie Polki wrócą na chwilę do Pruszkowa, by w ostatni dzień listopada zameldować się w Bletingheim-Bissingen, gdzie podopieczne Leszka Krowickiego będą toczyć boje w fazie grupowej Mistrzostw Świata – z Norweżkami, Szwedkami, Węgierkami (prowadzonymi przez byłego selekcjonera Kima Rasmussena), Czeszkami i Argentynkami. Cztery najlepsze drużyny z grupy awansują do 1/8 finału. Przypomnijmy, że na dwóch ostatnich edycjach imprezy Polki zajmowały najgorsze dla każdego sportowca 4. miejsce. Czy teraz będzie inaczej? Początek Mistrzostw już 1 grudnia, a doniesienia zza naszej zachodniej granicy na naszym portalu.

Szeroka kadra na Mistrzostwa Świata w Niemczech:

1. Janiszewska Katarzyna – GTPR Gdynia
2. Kozłowska Joanna – GTPR Gdynia
3. Łabuda Aneta – GTPR Gdynia
4. Szarawaga Joanna – GTPR Gdynia
5. Zych Aleksandra – GTPR Gdynia
6. Achruk Kinga – SPR Lublin SSA
7. Drabik Joanna – SPR Lublin SSA
8. Gawlik Weronika – SPR Lublin SSA
9. Michałów Monika – Piłka Ręczna Koszalin S.A.
10. Roszak Romana – Piłka Ręczna Koszalin S.A.
11. Górna Adrianna – MKS Zagłębie Lubin S.A.
12. Grzyb Kinga – MKS Zagłębie Lubin S.A.
13. Kobylińska Monika – TuS Metzingen (Niemcy)
14. Kudłacz-Gloc Karolina – SG BBM Bietigheim (Niemcy)
15. Lisewska Sylwia – EKS Start Elbląg
16. Płaczek Adrianna – Fleury Loiret Handball (Francja)
17. Urtnowska Ewa – Toulon Saint Cyr Var Handball (Francja)
18. Zawistowska Daria – SPR Pogoń Szczecin

Radosław Kępys541 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password