Piłka ręczna – MŚ: Fatalna druga połowa pogrąża Polki


Reprezentantki Polski przegrały w drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata. Dziś zbyt silne dla biało-czerwonych, szczególnie w drugiej części spotkania, okazały się reprezentantki Czech.

Genialny początek Polek

Mecz rozpoczął się dla nas jak marzenie. Już w drugiej minucie wynik spotkania otworzyła Katarzyna Janiszewska. Nie zawiodły także jej koleżanki z ofensywy, które – mimo problemów z przedarciem się przez czeską obronę – regularnie rzucały do bramki rywalek. Po dziesięciu minutach meczu Polki miały na swoim koncie już pięć bramek. Rywalki odpowiedziały na to… zaledwie jednym trafieniem Michaeli Hrbkovej z rzutu karnego.

Nieskuteczna pogoń

Mimo tak wyraźnej nieskuteczności w pierwszej fazie spotkania, Czeszki nie poddały się i bardzo szybko zaczęły odrabianie strat. Na początku wykorzystały dwuminutowe wykluczenie Kamili Kordowskiej, a następnie moment naszej nieskuteczności i mimo czasu, o który trener Krowicki poprosił przy stanie 9:7, zdołały dojść nas na jedną bramkę. Skuteczna gra Kingi Achruk i Moniki Kobylińskiej sprawiły jednak, że rywalki nie zdołały doprowadzić do remisu, a na przerwę to biało-czerwone schodziły prowadząc 15:12.

Zaczynamy się mylić

Wydawało się, że druga połowa będzie dla nas w miarę spokojna. Trzy bramki przewagi miały zagwarantować pewność w grze, a z minuty na minutę sytuacja dla nas miała się tylko poprawiać. Tuż po wznowieniu Drabik przekroczyła jednak przy rzucie linię pola bramkowego, co miało być zapowiedzią kolejnych kilkunastu minut w wykonaniu Polek.

Biało-czerwone zaczęły mylić się na potęgę. Niepotrzebne straty piłki czy niecelne podania tylko podgrzewały atmosferę, a ta tylko doprowadzała do kolejnych błędów. Do niedokładności doszły jeszcze niepotrzebne faule w ataku i zaczęło robić się naprawdę gorąco. Szczególnie, że Czeszki skrupulatnie wykorzystywały błędy naszych dziewczyn i już w 46. minucie doprowadziły do remisu (19:19).

Łabędzi śpiew

Przy stanie 19:19 o czas poprosił trener Krowicki. Wówczas jeszcze wydawało się, że kryzys gry naszej drużyny jest tylko chwilowy i szybko damy radę go przełamać. Nadzieje wzmogły się, gdy rzut rywalki obroniła Adrianna Płaczek, a po chwili Kinga Grzyb rzuciła bramkę na 20:19.

Ten niezły fragment gry okazał się jednak być tylko łabędzim śpiewem reprezentantek Polski. Już wkrótce biało-czerwone ponownie zaczęły popełniać błędy, a rywalki tym razem nie tylko doprowadziły do remisu, ale wyszły na prowadzenie.

Szczególnie bolesnymi okazały się być straty Polek w końcówce spotkania. Gdy na dwie minuty do końca meczu biało-czerwone przegrywały 25:27, wydawało się że istnieje jeszcze szansa, aby rzucić dwie bramki i odrobić straty. Tymczasem… stało się na odwrót. Polki poczyniły dwie straty, po których bramki rzucały Czeszki, ustalając wynik na 25:29.


POLSKA – CZECHY 25:29 (15:12)

Polska: Płaczek, Gawlik – Achruk 5, Kobylińska 3, Kozłowska, Kudłacz-Gloc 6, Lisewska, Roszak 1, Urtnowska, Zych, Górna, Grzyb 3, Janiszewska 4, Zawistowska 1, Drabik 2, Szarawaga

Czechy: Satrapova, Muellnerova, Kudlackova – Galuskova, Rysankova 2, Salcakova 1, Manakova 1, Kordovska 1, Hrbkova 1, Luzumova 7, Adamkova, Marcikova, Setelikova 2, Zachova 2, Jerabkova 8, Mala 4Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password