Piłka ręczna – Mistrzostwa Świata: Polacy poza turniejem. „Bitwa o Skandynawię” dla Danii

W poniedziałek na francuskich parkietach zaprezentowały się zespoły z każdej grupy francuskiego czempionatu szczypiornistów. W grupie A Polska przegrała z Rosją 24:20 i definitywnie straciła szansę na awans do 1/8 finału MŚ. W pozostałych grupach rozegrano dziś po dwa spotkania.

O meczu biało-czerwonych szerzej pisaliśmy TUTAJ. Po czterobramkowym zwycięstwie Rosjanie przesunęli się na bardzo korzystną drugą lokatę po trzech rozegranych spotkaniach. Jednak już w kolejnym meczu „Sborna” stanie naprzeciwko gospodarzy, którzy będą zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Ponadto Polska zagra z Japonią, a Norwegia zmierzy się z Brazylią.

6.  Japonia 0

Bez niespodzianek obyło się też w grupie B. Ale trudno było o taką, gdy naprzeciwko siebie stanęła najlepsza drużyna grupy – Hiszpania i najsłabsza – Angola. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego ani na chwilę nie dali pograć przedstawicielom „Czarnego Lądu”, wygrywając pierwszą połowę jedenastoma, a drugą dziewięcioma bramkami. Dużo większej dawki emocji można się było spodziewać po bałkańskiej bitwie niepokonanych do tej pory Słoweńców z Macedończykami. Ostatecznie jednak pierwsi z wymienionych szybko wyszli na kilkubramkowe prowadzenie i nie oddali go do samego końca spotkania. W następnej kolejce Macedonia zagra z Hiszpanią, Słowenia będzie faworytem w starciu z Tunezją, a Islandia w spotkaniu z Angolą.

6.  Angola 0

W grupie C pierwsze zwycięstwo odnieśli Węgrzy, jednak zwycięstwo z Chilijczykami może w końcowym rozrachunku dać Madziarom bardzo niewiele. A i dzisiaj nie był to idealny mecz dla tej reprezentacji. Od początku Węgrzy mieli optyczną przewagę, ale do przerwy różnica wynosiła tylko trzy bramki. Ostatecznie zwycięstwo było prawie dwukrotnie wyższe, ale na pewno nie mogło zachwycić. Ciekawie miało być w bitwie chorwacko-białoruskiej. Oba zespoły stworzyły dobre widowisko, ale to zawodnicy z charakterystyczną biało-czerwoną kratą okazali się zdecydowanie lepsi i przed ostatnimi dwoma spotkaniami postawili Białorusinów w bardzo trudnej sytuacji. Tu trzecia kolejka się jeszcze nie zakończyła, bo do rozegrania zostało spotkanie Niemców z Arabią Saudyjską.

6.  Arabia Saudyjska 0

W grupie D czekał nas chyba najbardziej elektryzujące spotkanie dzisiejszego dnia. W „bitwie o Skandynawię” zmierzyli się mistrzowie olimpijscy Duńczycy oraz Szwedzi. Był to mecz stojący na wysokim i bardzo zbliżonym poziomie. Po pierwszej części gry Duńczycy prowadzili czterema bramkami, ale po przerwie stracili połowę z tej zaliczki i do końca drżeli o wynik. Ostatecznie jednak wygrali 27:25 i pewnie prowadzą w grupie. Drugie spotkanie miało też bardzo emocjonujący przebiegu, a Egipt wygrał z Bahrajnem – również dwoma bramkami – 31:29. Trzecią kolejkę w tej grupie zakończy jutrzejsze starcie Kataru z Argentyną.

Egipt – Bahrajn 31:29 (17:15)
Dania – Szwecja 27:25 (14:10)