Piłka ręczna – Mistrzostwa Świata: Zwycięstwa faworytów

Kolejny dzień na Mistrzostwach Świata piłkarzy ręcznych przebiegł bez większych sensacji. Nie zawiedli dziś żadni z faworytów. No, może poza Islandczykami. Ci, którzy mieli wygrywać – triumfowali. W tabelach obyło się zatem bez przewrotów.

Grupa A
Pomimo iż biało-czerwoni do swojego kolejnego spotkania przystąpią dopiero jutro, już dziś rozegrano dwa kolejne spotkania w hali w Nantes. Brazylijczycy, zgodnie z przewidywaniami, pokonali na początek dnia Japonię, choć… nie było im wcale tak łatwo, jakby sobie tego życzyli, co i dla nas może być przestrogą przed starciem z ekipą z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ważniejszy mecz odbył się jednak dopiero później. Norwegowie, mimo słabej pierwszej połowy, nie sprzedali tanio skóry i postawili się Francuzom. To gospodarze na koniec mogli jednak wznieść ręce w geście triumfu. „Trójkolorowi” jeszcze raz udowodnili, że idą tu po medal.

Brazylia – Japonia 27:24 (14:12)
Francja – Norwegia 31:28 (16:12)
Polska – Rosja /jutro/

1.  Francja 6
2.  Norwegia 4
3.  Brazylia 4
4.  Rosja 2
5.  POLSKA 0
6.  Japonia 0

Grupa B
Rozegrano dziś także jeden z meczów grupy B. Jedyny zakończony w miarę sensacyjnie. Spotkały się w nim teamy, które w poprzednich dwóch spotkaniach doznawały porażek. Tunezja nie jest co prawda anonimowa w świecie szczypiorniaka, ale jej dzisiejszy remis 22:22 z Islandią, mógł zmartwić kibiców wyspiarskiej ekipy. Jeszcze wczoraj bowiem Islandczycy walczyli jak równy z równym przeciwko Słowenii. Nie dali się również łatwo ograć Hiszpanom na otwarcie. Dziś każdy liczył z ich strony na nieco więcej, niż zaledwie punkt zdobyty w boju z ekipą z północy Afryki.

Islandia – Tunezja 22:22 (11:13)
Hiszpania – Angola /jutro/
Słowenia – Macedonia /jutro/

1.  Słowenia 4
2.  Macedonia 4
3.  Hiszpania 4
4.  Islandia 1
5.  Tunezja 1
6.  Angola 0

Grupa C
Niemcy zamierzają zdecydowanie włączyć się do rywalizacji z Chorwatami o zwycięstwo w tabeli grupy C. Choć najprawdopodobniej ostatecznie zadecyduje wynik meczu bezpośredniego między tymi zespołami, już teraz warto pokazać się z dobrej strony. Po niezbyt wyraźnym zwycięstwie z Węgrami, dziś szczypiorniści zza naszej zachodniej granicy zdemolowali reprezentację Chile, pokonując ją aż 35:14. Takiej demolki nie zrobili w swoim meczu Białorusini. Oni jeszcze kilka dni temu… przegrali z Chile. Dziś mocno męczyli się z Arabią Saudyjską. To spotkanie potoczyło się jednak po ich myśli – wygrali, dzięki czemu wciąż pozostają w grze o awans do 1/8 finału.

Niemcy – Chile 35:14 (17:6)
Białoruś – Arabia Saudyjska 29:26 (14:13)

1.  Niemcy 4
2.  Chorwacja 4
3.  Chile 2
4.  Białoruś 2
5.  Węgry 0
6.  Arabia Saudyjska 0

Grupa D
Podobną sytuację do Niemców mają również Szwedzi. Oni o zwycięstwo w grupie D powalczą zapewne z Duńczykami. Już dziś zaserwowali nam jednak pokaz swoich umiejętności. Na początek dzisiejszych zmagań ekipa z Kraju Trzech Koron nie pozostawiła złudzeń Argentynie, wygrywając 35:17. W drugim meczu tejże grupy Katarczycy zdołali pokonać Bahrajn, zmywając w ten sposób plamę, jaką dali na początek mistrzostw, przegrywając z Egiptem.

Szwecja – Argentyna 35:17 (16:11)
Katar – Bahrajn 32:22 (19:9)

1.  Szwecja 4
2.  Dania 4
3.  Egipt 2
4.  Katar 2
5.  Bahrajn 0
6.  Argentyna 0

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password