Piłka ręczna – MŚ: Faworytki zgodnie z planem. Remis w hicie kolejki.

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Za nami przedostatnia runda gier fazy grupowej w grupach A i C. Zwycięstwa odniosły między innymi reprezentantki Rumunii, Szwecji i Norwegii. Remisem zakończył się za to hit tej kolejki, w którym zmierzyły się Hiszpanki z Francuzkami.

Grupa A

Po trzech kolejkach znane już były cztery drużyny, które zagrają w 1/8 finału. W związku z tym dzisiejsze spotkania miały znaczenie tylko w kontekście łatwiejszej drabinki w fazie pucharowej. Słowenki prezentują się na mundialu zaskakująco dobrze i pokonały dzisiaj 28:22 outsiderki grupy – reprezentantki Paragwaju. Mecz ten był dla zwyciężczyń okazją do ćwiczeń różnych wariantów gry, co widoczne było zwłaszcza w drugiej połowie, którą wygrały Paragwajki. W drugim meczu tej grupy niepokonane Rumunki odniosły kolejne zwycięstwo w turnieju. Tym razem ich wyższość musiały uznać zawodniczki z Angoli. Najwięcej emocji  dostarczył dziś mecz dwóch europejskich reprezentacji – Hiszpanii oraz Francji. Po fantastycznym widowisku żadna z ekip nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie po 60 minutach na tablicy wyników widniał remis 25:25.

Wyniki:
Słowenia – Paragwaj 28:22 (18:9)
Rumunia – Angola 27:24 (14:14)
Hiszpania – Francja 25:25 (10:11)

L.p Drużyna Pkt.
1. Rumunia 8
2. Słowenia 6
3. Francja 5
4. Hiszpania 5
5. Angola 0
6. Paragwaj 0

 

Grupa B

Poza pojedynkiem biało – czerwonych z Węgierkami, w grupie B rozegrano dwa spotkania. Kolejny świetny mecz zagrały Szwedki, które pokonały dziś Argentynki 38:24. Podopieczne trenera Signella od początku zyskały kilkubramkową przewagę, która ani przez moment nie była zagrożona. Ostatnie dzisiejsze spotkanie tej grupy miało identyczny przebieg. Główne kandydatki do złotego medalu MŚ, czyli Norweżki zdeklasowały reprezentantki Czech. Obrończynie tytułu grały jak natchnione, zarówno w ataku jak i obronie. Świadczy o tym doskonale okres ponad 15 minut, w ciągu których bramkarka Katrine Lunde nie skapitulowała ani razu.

Wyniki:
Polska – Węgry 28:31 (11:13)
Szwecja – Argentyna 38:24 (17:13)
Norwegia – Czechy 34:16 (20:7)

L.p Drużyna Pkt.
1. Norwegia 8
2. Szwecja 6
3. Węgry 4
4. Czechy 4
5. Polska 2
6. Argentyna 0

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password