Piłka ręczna – MŚ: Inna drużyna, ten sam charakter

Porażka zawsze boli, ale po tej dzisiejszej polscy szczypiorniści mogą czuć optymizm. Polska przegrała na inaugurację swoich występów w MŚ z Norwegią 20:22, choć była w tym meczu spisywana na klęskę.

Chyba każdy sympatyk piłki ręcznej w Polsce obawiał się jednego – bezradności naszej reprezentacji w meczu z mocnym rywalem. Jednak pierwsza połowa pokazała, że nasi zawodnicy mogą grać z Norwegami jak równy z równym. Co więcej, przez większość tej części gry to właśnie Polacy znajdowali się na minimalnym prowadzeniu, które zagwarantowali sobie dobrym początkiem, po którym prowadzili 2:0. W naszej ekipie wyróżniał się szczególnie Michał Daszek, który mimo tego, że jest skrzydłowym, to praktycznie prowadził grę podopiecznych Tałanta Dujszebajewa.

Niestety Polakom przed przerwą przydarzył się również słaby okres gry. Miało to miejsce zaraz po 20. minucie gry, kiedy to z 8:7 dla Polski zrobiło się 8:10. Taka właśnie różnica utrzymała się do końca pierwszej połowy meczu w Nantes, którą to zespół ze Skandynawii wygrał 12:10.

Oprócz Daszka w naszych szeregach brylował także Adam Malcher. Jego znakomita gra w bramce, w połączeniu z solidną grą defensywną Polaków, sprawiały, że przez całą drugą połowę Polacy utrzymywali kontakt z dużo bardziej doświadczonym rywalem. Utrzymywali ten kontakt do 55. minuty, kiedy to było 20:20.

I właśnie w samej końcówce spotkania wyszedł brak doświadczenia po naszej stronie. Biało-czerwoni popełnili zbyt wiele prostych błędów w ataku, a Adam Malcher wszystkich rzutów obronić nie mógł. Ostatecznie to Norwegia okazała się lepsza, pokonując Polskę 22:20.

W drugim swoim meczu MŚ nasza drużyna zagra z Brazylią. Spotkanie to odbędzie się w sobotę.

Polska – Norwegia 20:22 (10:12)

Polska: Morawski, Malcher – Daćko 2, Łyżwa, Jachlewski, Krajewski 1 (1/1), Niewrzawa, Walczak, Moryto, Daszek 7, M. Gębala, Przybylski 2, Paczkowski, Gierak 2, T. Gębala 6, Chrapkowski.