Piłka ręczna – MŚ kobiet: Zwycięskie otwarcie gospodyń

Pewny triumf gospodyń w meczu otwarcia Mistrzostw Świata piłkarek ręcznych. Niemki zwyciężyły powracającą na mundial po dwunastu latach przerwy reprezentację Kamerunu 28:15 (12:7).

Nie miał ten mecz długiej historii. Prowadzone przez dobrze nam znanego Michaela Bieglera Niemki były murowanymi faworytkami tego spotkania i ku uciesze zgromadzonej w Lipsku publiczności – nie zawiodły. Od początku narzuciły trzeciej drużynie Afryki swój styl gry i już do przerwy prowadziły pięcioma bramkami. W drugich trzydziestu minutach szczypiornistki zza naszej zachodniej granicy dorzuciły kolejne osiem bramek, wygrywając ostatecznie 28:15.

Co ciekawe, to piętnaste z rzędu zwycięstwo organizatora turnieju w meczu otwarcia mistrzostw świata. Ostatnimi gospodyniami, które przegrały swój inauguracyjny pojedynek były Koreanki, które w 1990 roku uległy Austriaczkom 18:19.

Jutro karuzela rozkręci się na dobre. W akcji zobaczymy pozostałe 22 drużyny – w tym reprezentację Polski, która swój pierwszy mecz rozegra przeciwko Szwedkom – początek o 18:00. W pozostałych spotkaniach naszej grupy Czeszki zmierzą się z Argentynkami, a obrończynie tytułu – Norweżki zagrają z Węgierkami.

Niemcy – Kamerun 28:15 (12:7)