Piłka ręczna – MŚ: Kolejny dzień mistrzostw świata bez niespodzianek

Dzisiaj na mistrzostwach świata szczypiornistów mieli wygrywać faworyci i tak się stało. Dwa punkty zdobyli Niemcy, Duńczycy, Szwedzi, Chorwaci, Węgrzy, Hiszpanie i Egipcjanie. Do 1/8 finału nie awansuje na pewno Argentyna.

W jedynym rozgrywanym dzisiaj meczu grupy B miały być emocje i były. W pierwszej połowie mecz był niesamowicie wyrównany. W 15. minucie czwarta drużyna świata prowadziła 8:5. Minął moment i po rzucie karnym Kiriła Lazarowa oraz po 2 golach do pustej bramki Macedonia wyrównała. Z biegiem czasu zespół z Bałkanów grał coraz bardziej efektownie, o czym świadczą 2 piękne wrzutki w wykonaniu graczy tego zespołu. W 26. minucie Macedończycy wyszli na prowadzenie 14:11, jednak do przerwy Hiszpania wyrównała. W drugiej części gry od 18:18 Hiszpania wyszła na prowadzenie 21:18. Było to kluczowe dla przebiegu spotkania. W 55. minucie starcia było już 28:22. Ostatecznie piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego wygrali 29:25  i o triumf w tabeli grupy B powalczą jutro ze Słowenią.

6.  Angola 0

Pewne zwycięstwo odnieśli reprezentanci Węgier, którzy pokonali Arabię Saudyjską 37:24. Madziarze szybko wyszli na prowadzenie 4:0 i później tylko kontrolowali spotkanie. Do przerwy Węgrzy prowadzili 17:10. Przewaga zrobiła się coraz większa, gdyż szczypiorniści z Węgier w drugiej odsłonie meczu rzucili rywalom aż 20 goli. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Gabor Csaszar, który rzucił 9 bramek.

Hitem ostatniej kolejki fazy grupowej będzie mecz Niemców z Chorwatami. Dzisiaj te zespoły spotkały się z łatwymi przeciwnikami. Mistrzowie Europy pokonali nie bez problemów 31:25 Białoruś. W pierwszej części meczu wynik oscylował w granicach remisu. Białorusini nie raz wychodzili na prowadzenie, ale do przerwy było 16:16. W drugiej połowie meczu do pracy wzięli się Niemcy, którzy na początku drugiej odsłony meczu uzyskali 3 bramki przewagi. Ostatecznie Niemcy ze zdobywcą 8 bramek Uwe Gensheimerem na czele wygrali 31:25.

Mecz Chorwacji z Chile wyglądał tak jak miał wyglądać. Od samego początku gry faworyci budowali swoją przewagę. Do przerwy Chorwaci prowadzili 17:9, a po przerwie powiększyli swoją przewagę i wygrali 15 trafieniami.

6.  Arabia Saudyjska 0

W grupie D oprócz Bahrajnu z walką o awans do 1/8 finału musieli także pożegnać się reprezentanci Argentyny. Do stanu 5:5 w 14. minucie meczu mecz był wyrównany, ale później zespół z Afryki pewnie dążyć do zwycięstwa. Egipt zdobył 3 bramki przewagi, które obronił do przerwy. W 50. minucie różnica bramkowa między dwoma zespołami wynosiła 7 bramek i było wiadomo, że Argentyna powalczy o grę w Pucharze Prezydenta. Argentyna rozpoczęła pogoń doprowadzając nawet do 3 bramek strat. Jednak Egipt wygrał 31:26.

O krok od zajęcia 2. lokaty w grupie D są Szwedzi, którzy pokonali reprezentację Kataru. Chociaż szczypiorniści katarskiego zespołu to wicemistrz świata, to Szwecja wygrała bez większych problemów. Na początku meczu Katar miał tylko jedną bramkę straty, ale w 21. minucie spotkania Skandynawowie wyszli na 5 bramek przewagi. W 31. minucie po trafieniu Ekberga było już 20:12 dla Trzech Koron. 7 minut później ten skrzydłowy rzucił na 26:15, po czym Katar zdobył 4 gole z rzędu. Chwilę później Szwedzi odskoczyli na 10 bramek przewagi i pewnie triumfowali 36:25.

Wygrana z Bahrajnem była dla Danii formalnością. Mistrzowie olimpijscy są na tym turnieju niepokonani. Zespół z Półwyspu Arabskiego dotrzymywał tempa faworytom do 10 minuty meczu. Wówczas było 5:5, a wcześniej Bahrajn prowadził nawet 4:3. Po 30 minutach gry Skandynawowie mieli 4 bramki przewagi. Przez ostatnie 20 minut mistrzowie olimpijscy z Rio musieli radzić sobie bez Mikkela Hansena. Lider reprezentacji Danii dostał czerwoną kartkę. Jego koledzy utrzymali przewagę i wygrali 30:26.

Egipt – Argentyna 31:26 (13:10)
Szwecja – Katar 36:25 (19:12)
Dania – Bahrajn 30:26 (17:13)