Piłka ręczna – MŚ: Norwegia – Chorwacja [zapis relacji LIVE]

Francuzi już czekają w wielkim finale Mistrzostw Świata. Kto zagra o złoto przeciwko gospodarzom? Drugiego finalistę wyłonić ma wielki pojedynek, który będzie jednocześnie rewanżem za mecz o brąz z ostatnich Mistrzostw Europy. W Krakowie przed rokiem lepsi byli Chorwaci. Czy dziś podopieczni Chrisa Berge będą w stanie dać im rewanż? Na relację z meczu Norwegia – Chorwacja zapraszamy już od 20:40!

NORWEGIA – CHORWACJA 28:25 (22:22, 12:10)

Norwegia – Chorwacja 28:25 (KONIEC) – NORWEGIAAA! CÓŻ ZA KOŃCÓWKA! FENOMENALNIE ZAGRALI SKANDYNAWOWIE. Pogubili się Chorwaci, nie umieli trafić już nic, a Norwegia wykorzystała to do samego końca. Trzy bramki w dwie ostatnie minuty. Szaleje ze szczęścia Christian Berge. Jego drużyna jest w finale!

Norwegia – Chorwacja 25:25 (68. min.) – Tym razem po wznowieniu swoją szansę wykorzystał Myrhol. Ale Chorwaci nie odpuszczają, nawet mimo gry w osłabieniu! Bramka za bramkę. Mamy zatem 26:26 na tablicy wyników, 2 minuty do końca, piłka dla Norwegii.

Norwegia – Chorwacja 24:24 (PRZERWA) – Bergeruuuuuuud! On będzie dziś noszony na rękach, jeśli Norwegia to wygra! Broni strzały, broni dobitki. A jego koledzy wykorzystują szansę i wyrównują stan rywalizacji. Przerwa w dogrywce, wciąż remis!

Norwegia – Chorwacja 23:24 (64. min.) – Znowu. Znowu Norwegia zaczyna od nieskuteczności, dzięki czemu to Chorwaci szybko obejmują dwubramkowe prowadzenie. Po chwili jednak Skandynawowie przełamują się z rzutu karnego, który wykorzystuje Tonnesen.

Norwegia – Chorwacja 22:22 (PRZERWA) – ALEŻ KOŃCÓWKA! Bramka Norwegów na 11 sekund przed końcem, faul na Duvnjaku. A później… rzut karny dla Chorwacji już po syrenie końcowej. Torbjorn Bergerud stał się właśnie bohaterem narodowym w Norwegii. To on odbił rzut Zlatko Horvata z siódmego metra. Coś niebywałego! Będzie dogrywka!

Norwegia – Chorwacja 21:22 (59. min.) – Nieprawdopodobne! Raz jedni, raz drudzy gubią piłkę. W końcu mają ją w rękach Skandynawowie. Chris Berge prosi o czas.

Norwegia – Chorwacja 21:22 (56. min.) – W tak dramatycznej dla Chorwatów końcówce świetnie w obronie spisał się bramkarz Ivan Pesisić. Jego interwencja otworzyła Duvnjakowi drogę do bramki, po podwyższenie prowadzenia. Szybko odpowiada jednak Bjornsen. Niespełna 4 minuty do końca, Żelijko Babić prosi o czas. Wielkie emocje.

Norwegia – Chorwacja 20:21 (54. min.) – Upomniany żółtą kartką trener Berge, który niezwykle denerwuje się przy linii bocznej. Myrhol wykorzystał swoją szansę, Norwegia na moment byłą na prowadzeniu. Później jednak bramki Strleka i Horvata ponownie odwróciły wynik. Chorwacja prowadzi, ale… na ławkę kar wędruje tym razem Luka Stepancić.

Norwegia – Chorwacja 18:18 (49. min.) – Johannesen nie wykorzystuje rzutu na remis! Po chwili jednak kara dla Tina Kontreca. Sam pokrzywdzony – Sagosen trafia. Norwegia w przewadze, 10 minut do końca.

Norwegia – Chorwacja 16:17 (44. min.) – Marko Mamić wyprowadza Chorwację na prowadzenie! O czas poprosił trener Berge, lecz tuż po nim… Mamić jeszcze raz pokonał skandynawskiego bramkarza.

Norwegia – Chorwacja 15:15 (40. min.) – Szybko do dobrej dyspozycji wrócili reprezentanci Norwegii, którzy po bramkach Myrhola i Sagosena ponownie powrócili na prowadzenie. Chwilowa niedyspozycja w ataku sprawiła jednak, że ponownie straty zostały szybko odrobione przez rywali. Znowu mamy zatem remis.

Norwegia – Chorwacja 12:12 (33. min.) – Druga część spotkania rozpoczyna się podobnie jak pierwsza – po myśli Chorwatów. Szczypiorniści z Bałkanów dwukrotnie trafiają do bramki, szybko doprowadzając do remisu.

Norwegia – Chorwacja 12:10 (PRZERWA) – W końcówce pierwszej połowy jeszcze dla bezpieczeństwa z możliwości poproszenia o czas skorzystał trener Berge. Jego podopieczni w końcówce wykonali swoje zadanie, utrzymując dwubramkową przewagę. A zatem, mimo koszmarnego początku, do przerwy Norwegia prowadzi z Chorwacją.

Norwegia – Chorwacja 11:9 (29. min.) – Dopiero po kolejnym czasie na rzecz chorwackiego coacha, z rzutu karnego Zlatko Horvat przełamuje przeszło siedmiominutową niemoc strzelecką swojej reprezentacji. Trener Christian Berge ma powody do radości – jego podopieczni prowadzą i przynajmniej do przerwy nikt im już tego prowadzenia nie wyrwie.

Norwegia – Chorwacja 10:8 (26. min.) – Szybko jednak odpowiedział Myrhol. Później jeszcze dwukrotnie w kontrataku nie pomylił się Tangen. I mimo iż w międzyczasie na ławce kar dwie minuty spędził Sander Sagosen, Norwegowie prowadzą dwiema bramkami!

Norwegia – Chorwacja 7:8  (20. min.) – Od razu po czasie na prowadzenie wyszli Norwegowie. Później jednak w festiwalu błędów, zgubionych piłek i odbitych rzutów lepiej odnaleźli się Chorwacji. Dzięki temu prowadzą.

Norwegia – Chorwacja 6:6 (16. min.) – Rozwiązał nam się worek z bramkami? Chyba nareszcie tak. Świetnie znowu rzucają Norwegowie. Dwie bardzo nieudane akcje Chorwatów i po bramce Hansena Skandynawowie doprowadzają do remisu. Czas na rzecz ekipy z Bałkanów.

Norwegia – Chorwacja 1:3 (12. min.) – Nieprawdopodobna gra w defensywie po obu stronach! Aż trudno uwierzyć w to, co dzieje się na parkiecie, ale bramki po prostu nie padają. Średnio jedna na trzy minuty!

Norwegia – Chorwacja 0:2 (5. min.) – Koszmar Norwegii sprzed roku powtarza się? Skandynawowie zupełnie nieporadni w ataku. Rywale póki co rzucają dwie pierwsze bramki, dzięki czemu prowadzą.

Norwegia – Chorwacja 0:0 (0. min.) – Czas rozpocząć wielki rewanż! Rok temu Norwegia przegrała po kontrowersjach z Niemcami w półfinale Mistrzostw Europy. O brąz zagrała z Chorwacją. Nie dała rady tego meczu wygrać. Dziś, jeśli uda im się przejść ekipę z Bałkanów, będą mieli minimum srebro. Są w stanie to zrobić. Hymny już za nami – czas rozpoczynać!