Piłka ręczna – MŚ: Pierwsze zwycięstwo Polaków

Reprezentacja Polski wygrała pierwszy mecz na mistrzostwach świata we Francji. W Nantes Polacy z kłopotami pokonali 26:25 i zagrają w Pucharze Prezydenta.

Przed meczem obie reprezentacje miały na swoim koncie 3 porażki. Polacy walczyli o 5. miejsce w grupie A i o grę w Pucharze Prezydenta, czyli w walce o miejsca 17-20. Mecz z Japonią był szansą na odniesienie zwycięstwa, które było ważne dla naszej młodej drużyny.

Starcie rozpoczęło się dobrze dla Japonii, która prowadzi 3:1. Polacy podobnie jak w meczach z Norwegią, Brazylią i Rosją popełniali mnóstwo błędów. Po raz pierwszy na tych mistrzostwach dobrze grał Krzysztof Łyżwa. Po jego bramce Polacy prowadzili 5:4. Później gra była wyrównana, jednak pod koniec pierwszej połowy Japończycy odskoczyli i do przerwy prowadzili 11:9.

Ponownie problemem naszego zespołu były rzuty karne. Do momentu kiedy na 7 metrze stanął Arkadiusz Moryto. W 37. minucie do remisu 14:14 doprowadził Patryk Walczak. W 42. minucie na 18:16 trafił Przemysław Krajewski i od tego pory Polacy próbowali przejąć inicjatywę.

Najwyższą przewagą naszej drużyny były 3 bramki. W 56. minucie po bramce Shinnosuke Tokudy (do której uznania sędziom potrzebna była wideo weryfikacja) prowadziliśmy 26:25. Niestety, straciliśmy piłkę i Japończycy mogli wyrównać. Jednak w bramce mieliśmy Adama Morawskiego, który popisał się po raz kolejny genialną interwencją. Polacy utrzymali się przy piłce i wygrali pierwszy mecz na mistrzostwach świata.

W czwartek Polacy zmierzą się z liderem grupy Francją. Później nasza drużyna powalczy w Pucharze Prezydenta.

Polska – Japonia 26:25 (9:11)

Polska: Morawski 12/34 (35%), Daćko 2/2, Łyżwa 4/6, Jachlewski 1/2, Krajewski 3/7, Niewrzawa 1/1, Walczak 2/2, Moryto 1/1, Daszek 5/6, Przybylski 0/1, Paczkowski 4/6, T.Gębala 1/5, Chrapkowski 2/2