Piłka ręczna – MŚ: Pokaz siły Trójkolorowych

25. Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej rozpoczęte! W rozegranym w paryskiej AccorHotels Arenie meczu otwarcia gospodarze i obrońcy tytułu – Francuzi rozgromili Brazylijczyków 31:16 (17:10).

.

Nokaut. To słowo w zasadzie wystarczyłoby za opis meczu otwarcia mistrzostw świata. Trójkolorowi nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń od pierwszej do ostatniej minuty spokojnie kontrolując przebieg spotkania. Podopieczni trenera Didiera Dinarta już po pierwszej połowie prowadzili z Brazylią różnicą dziesięciu bramek. Fenomenalnie spisywał się cały zespół, na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak Thierry Omeyer broniący przez trzydzieści minut na fenomenalnej skuteczności 67%. Brazylijczyków przy życiu trzymał duet rozgrywających Jose Toledo-Henrique Teixeira – autorzy sześciu z siedmiu trafień Canarinhos w pierwszej części gry.

Druga połowa była już tylko formalnością. Gospodarze, mimo że grali już na ogromnym luzie, i tak powiększyli jeszcze swoją przewagę ostatecznie w znakomitym stylu zwyciężając 31:16. Sygnał dla reszty świata jasny i klarowny: mimo „tylko” srebrnego medalu w Rio, na tym mundialu interesuje nas wyłącznie złoto.

W szeregach Brazylijczyków zabrakło dziś jednego z liderów zespołu – Thiagusa Petrusa, który nabawił się kontuzji ramienia. Na kolejne spotkania lewy rozgrywający Picku Szeged powinien być już jednak w pełni gotowy.

Od jutra mistrzostwa ruszają pełną parą. Swoje pierwsze spotkanie rozegra m.in. reprezentacja Polski. O 20:45 w Nantes podopieczni Talanta Dujszebajewa zmierzą się z Norwegami.

Francja – Brazylia 31:16 (17:7)