Piłka ręczna – MŚ: Polska – Brazylia [ZAPIS RELACJI LIVE]

„Było lepiej, niż zakładano, a było gorzej, niż być mogło” – tak w krótkim zdaniu można podsumować pierwszy mecz polskich szczypiornistów na MŚ we Francji. Nie ma jednak czasu na odpoczynek od polskich emocji. Już o 14:45 reprezentacja Talanta Dujszebajewa zmierzy się w drugim swoim meczu z reprezentacją Brazylii. Z Kanarkami mamy do wyrównania rachunki za igrzyska w Rio, więc… DO BOJU!

POLSKA – BRAZYLIA 24:28 (11:16)

Polska – Brazylia (24:28) – Kończy się spotkanie Polski z Brazylią wynikiem 24:28… Chyba jednak trzeba powiedzieć, że wynik dzisiaj lepszy, niż gra. Dawno nie widzieliśmy Biało-czerwonych popełniających tylu błędów. Kolejny mecz już w poniedziałek o 20:45, a kolejnym rywalem będzie bardzo groźna reprezentacja Rosji!

Polska – Brazylia (23:26) – Brawo dla Polaków! Rzucamy trzy gole z rzędu, tylko… dlaczego dopiero teraz? Ponad dwie minuty do końca, trzy bramki do odrobienia… Potrzeba cudu, żeby coś w tym meczu ugrać…

Polska – Brazylia (21:26) – Ponad cztery minuty do końca, a jedni i drudzy już chyba pragną, żeby ten mecz się skończył… Więc powoli na to czekamy… Teraz świetna bramka Morawskiego po trafieniu na pustą bramkę.

Polska – Brazylia (20:26) – Tego meczu nie wygramy. Dwa techniczne błędy z rzędu z zimną krwią wykorzystane przez Brazylijczyków. W odpowiedzi trafia Jachlewski, ale czas ucieka nieubłaganie. Może lepiej przygotować się na najgorsze…

Polska – Brazylia (19:24) – Obie drużyny cierpią ostatnio na brak skuteczności, ale sytuacja specjalnie się nie zmienia. Znowu uaktywnił się de Toledo i nadal pięć bramek przewagi. Ponadto dwie minuty kary dla Teixeiry i to jest dobry sygnał na odrabianie strat.

Polska – Brazylia (19:23) – Coś się zaczyna dziać. Myli się po raz kolejny w ataku Petrus, a my zagraliśmy dynamiczną akcję i pierwszą bramkę na tym turnieju zdobywa Maciej Gębala. Cztery bramki to nie jest jeszcze przepaść. Czas dla Brazylii…

Polska – Brazylia (17:22) – W bramce pojawił się Adam Morawski, który dobrze obronił pierwszy rzut Thiagusa Petrusa. Znowu emocjonujące zrobiło się to spotkanie. Sporo bramek, ale nadal przegrywamy pięcioma trafieniami…

Polska – Brazylia (15:20) – Ależ zły jest Talant Dujszebajew na błędy swoich podopiecznych. Co tu dużo pisać… Jest bardzo, bardzo niedobrze… Haniel Langaro znowu punktuje, na szczęście w odpowiedzi Michał Daszek i wracamy do pięciobramkowej straty…

Polska – Brazylia (14:19) – Mamy szansę, ale tracimy piłkę, co wykorzystuje szybko Thiagus Petrus. A nam gra w ataku znowu nie idzie…

Polska – Brazylia (14:18) – Po bramce Walczaka zmniejszyliśmy przewagę rywali, ale za chwilę mieliśmy kolejne szanse. Kapitalnie w bramce spisał się jednak Santos, a Przemysław Krajewski nie wykorzystał karnego. W odpowiedzi „Canarinhos” wracają na pięć trafień przewagi.

Polska – Brazylia (12:17) – Z koła trafia Walczak, w odpowiedzi Brazylijczycy nie wykorzystują swojej okazji, ale my odpowiadamy tym samym. W końcu niemoc strzelecką przełamuje Novais. Gramy w ataku i znowu z pustą bramką.

Polska – Brazylia (11:16) – Wracamy do hali w Nantes, licząc na dużo lepszą grę Polaków. Biało-czerwoni rozpoczynają drugą część gry.

Polska – Brazylia (16:11) – Koniec pierwszej połowy spotkania! Przegraliśmy w fatalnym stylu początek spotkania i z tego w głównej mierze bierze się aż pięciobramkowa różnica. To jest jeszcze do odrobienia, ale musimy dużo lepiej zacząć drugą część tego meczu. Widzimy się z Państwem już za około 15 minut. 

Polska – Brazylia (15:10) – Rzucili kolejnego gola rywale, ale świetnie odpowiada Paweł Paczkowski. Dziś pięć bramek na sześć prób, czyli naprawdę wartościowa statystyka doświadczonego zawodnika Vive Tauronu Kielce. Kolejna akcja Polaków, ale świetnie broni Maik Santos. Po raz kolejny ten brazylijski bramkarz pokazuje się ze świetnej strony.

Polska – Brazylia (14:9) – Przez ostatnie minuty gramy w przewadze. Wygląda to trochę lepiej, ale wynik nadal jest daleki od optymistycznego. Około pięciu minut do końca pierwszej części gry. Czas dla trenera reprezentacji Brazylii…

Polska – Brazylia (14:9) – Mniej, niż 10 minut do końca pierwszej połowy, a Polacy nadal bez przełamania. Problemy Langaro, za którego wchodzi wielka gwiazda Brazylii – Thiagus Petrus. Kilka sekund później znakomita akcja Guimaraesa, w odpowiedzi bramka dla Polski i kara dla Ponciano. Trzeba ją wykorzystać.  Trafia Paczkowski i zmniejszamy stratę do pięciu goli.

Polska – Brazylia (12:7) – Mieliśmy dwie szanse, wykorzystaliśmy jedną i bramkę zdobywa w sytuacji „sam na sam” Mateusz Jachlewski. Trzeba się cieszyć, że Brazylijczycy nie wykorzystują wszystkich szans, które mają… Kolejna bramka dla każdej z drużyn i nadal pięć bramek różnicy.

Polska – Brazylia (11:5) – Seria bramka za bramkę. Najpierw pierwszego gola w turnieju zdobył Paweł Paczkowski, potem odpowiedział atomowym rzutem de Toledo. Gramy w osłabieniu po karze dla Piotra Chrapkowskiego. Oba zespoły zdobywają po bramce i Brazylijczycy utrzymują przewagę.

Polska – Brazylia (3:9) – Dwóch zawodników rozbija naszą nieszczelną defensywę w układzie 6-0. Bombardują nas de Toledo i Langaro. Ten drugi zdobywa bramkę numer 9 dla Canarinhos. W kolejnym ataku tracimy piłkę. Szybka akcja „na przebój” Chiuffy, ale trafia on w poprzeczkę. Na razie wygląda to tragicznie…

Polska – Brazylia (3:8) – Dzisiejsza taktyka zakłada grę w ataku w przewadze, więc Polacy notorycznie bez Adama Malchera, kiedy są w ataku. Przez to straciliśmy siódmego gola, ale odpowiadamy dwoma bramkami i trochę zmniejszamy straty…

Polska – Brazylia (1:6) – Wreszcie pierwsza bramka! Niewrzawa do koła, a tam Daćko przejął piłkę i w pojedynku sam na sam z Santosem rzuca ładną bramkę. Niestety, w odpowiedzi dynamicznie Haniel Langaro.

Polska – Brazylia (0:5)  Polacy fatalnie. Próbowaliśmy rozegrać akcję, straciliśmy kolejną piłkę, a piątego gola dla Brazylii (trzecią w meczu) zdobywa Jose de Toledo. Znakomity zawodnik Orlen Wisły Płock może nas tutaj wykończyć… Dujszebajew poprosił o przerwę.

Polska – Brazylia (0:4) – Rzuciliśmy wreszcie gola, ale nie został on uznany. Brazylijczycy jak w transie. Najpierw de Toledo, potem Haniel Langaro i dalej biało-czerwoni bez bramki, a za nami 6 minut meczu…

Polska – Brazylia (0:2) – Polacy źle zaczęli, nie wykorzystali swoich okazji i w odpowiedzi Jose de Toledo strzela drugą bramkę. Dobrze spisuje się defensywa „Canarinhos” i trzeba szybko na nią znaleźć receptę.

Polska – Brazylia (0:1) – Obie drużyny już na boisku. Zaczynają gospodarze zeszłorocznych igrzysk. Brazylijczycy na niebiesko, Polacy na biało. Pierwszy rzut Teixeiry i Brazylia wychodzi na prowadzenie.

Polska – Brazylia (0:0) – Już za około 10 minut początek spotkania Polaków z Brazylią. Liczymy na kolejny bardzo dobry mecz biało-czerwonych, choć tym razem bardzo prosimy o happy end.

Radosław Kępys489 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password