Piłka ręczna – MŚ: Polska – Francja [zapis relacji LIVE]

To będzie bardzo trudne spotkanie. Trójkolorowi walczą u siebie, w hali w Nantes. Do tego od początku turnieju prezentują się fenomenalnie, a każdy kolejny mecz ma prawo utwierdzać ich w przekonaniu, że kroczą w kierunku medalu. Polacy jednak na pewno w ostatnim meczu fazy grupowej będą chcieli pokazać się z dobrej strony i – mimo wcześniejszych wyników – pozostawić po sobie dobre wrażenie.

POLSKA – FRANCJA 25:26 (13:13)

To tyle, jeśli chodzi o dzisiejszą relację. I o całą fazę grupową dla naszych rodaków. Niestety, w tabeli zajmujemy 5. miejsce i przed nami tylko gra u Puchar Prezydenta. Szkoda.

Polska – Francja 25:26 (KONIEC) – Udało się odzyskać piłkę, ale nie było już czasu na wyprowadzenie kontrataku. Nie udaje się zatem rzucić bramki na remis. W ostatnim meczu przegrywamy z Francją 25:26. Z jednej strony szkoda, z drugiej – świetny mecz naszych szczypiornistów!

Polska – Francja 25:26 (60. min.) – Do końca spotkania 22 sekundy. Piłka w rękach rywali i o czas prosi ich trener. Czy tu ma szansę się coś jeszcze wydarzyć?

Polska – Francja 24:26 (58. min.) – Gramy w przewadze liczebnej, ale nie trafiamy w decydującym momencie. Ajj… mogła być tylko bramka różnicy, a tak? Musimy wciąż mocno starać się w obronie.

Polska – Francja 24:26 (56. min.) – Francuzi uciekają, my gonimy! Cały czas potrafimy dojść naszych rywali na różnicę dwóch bramek. Świetnie walczy Daćko, bardzo dobrze przez całe spotkanie radzi dziś sobie również Gębala.

Polska – Francja 21:23 (51. min.) – Wreszcie! Udało się przełamać naszym z linii siódmego metra. Różnica wcale nie jest spora. Gospodarze próbują wielu wariantów, Polacy grają swoje. Co więcej – grają na luzie. Nie licząc pojedynku z Norwegią, to nasz najlepszy mecz na tym mundialu.

Polska – Francja 18:20 (45. min.) – Przemysław Krajewski w szybkim kontrataku! Umiemy kąsać reprezentację gospodarzy. Fakt, Francuzi grają dziś bez Karabaticia, ale biało-czerwoni prezentują się świetnie. To zupełnie inna drużyna, niż ta, która przegrywała z Brazylią i Rosją. Walczymy z wielką Francją!

Polska – Francja 15:18 (42. min.) – Obudzili się reprezentanci Polski. Poprawiła się szczególnie nasza gra w obronie. Co to oznacza? Że zaczynamy znowu grać tak, jak miało to miejsce w pierwszej połowie! Szkoda, że pozwoliliśmy rywalom mocno odskoczyć, pogoń będzie piekielnie trudna.

Polska – Francja 14:18 (38. min.) – Paczkowski! Wreszcie!

Polska – Francja 13:18 (37. min.) – Na niewiele zdał się czas dla Polski. Nadal nie umiemy zdobyc bramki w drugiej części tego potkania. A „Trójkolorowi” uciekają…

Polska – Francja 13:16 (34. min.) – Druga połowa rozpoczyna się całkiem nieudanie dla naszej reprezentacji. W pierwszych akcjach aż trzykrotnie pozwoliliśmy rywalom na przejęcie piłki. Ponad to… ani razu nie potrafiliśmy ich powstrzymać. Po tym, jak Francuzi uciekają nam na 3 bramki, trener Dujszebajew prosi o czas.

Polska – Francja 13:13 (PRZERWA) – Ostatnia minuta okazała się wystarczającym okresem czasu, aby rzucić jeszcze aż trzy bramki. W tym dwie na naszą korzyść. Grający w osłabieniu Polacy potrafili zmobilizować się i w ostatnich sekundach pierwszej części spotkania zapewnić sobie remis! Schodzimy do szatni przy wyniku 13:13!

Polska – Francja 11:12 (29. min.) – Mieliśmy okazję znakomicie zakończyć pierwszą połowę. Ale cóż, kara dla Polaka, znowu gramy w osłabieniu. A Francuzi wykorzystali okazję i jednak przed zejściem do szatni objęli prowadzenie. Zdołamy jeszcze odpowiedzieć?

Polska – Francja 10:10 (26. min.) – Tym razem to trener Dujszebajew decyduje się na poproszenie o chwilę przerwy dla swojego zespołu. Do przerwy pozostało niewiele czasu, spróbujemy utrzymać znakomity rezultat.

Polska – Francja 10:10 (24. min.) – Tuż po powrocie na parkiet błyskawicznie straciliśmy dwie kolejne bramki. Nasi szczypiorniści nie zwiesili jednak głów i nie pozwolili Francuzom na zbudowanie sobie przewagi punktowej. Ba! Odrobiliśmy straty, a nawet przez moment mieliśmy szansę na prowadzenie…

Polska – Francja 8:8 (21. min.) – Nie klei się zdecydowanie gra naszym rywalom. Ich selekcjoner prosi o czas. No cóż – skończyła się seria obron Omeyera, w ataku także gospodarze nie są tacy pewni.

Polska – Francja 7:6 (18. min.) – Dzieje się cały czas! Wychodzimy na prowadzenie. Gramy w osłabieniu, ale Malcher doskonale oszukuje rywala przy rzucie karnym. To kolejny rzut z „siódemki” nie wykorzystany dziś przed „Trójkolorowych”. Gramy znakomicie!

Polska – Francja 5:5 (15. min.) – Coś nieprawdopodobnego! Bardzo uważna gra Polaków z defensywie, poza tym możemy mówić o szczęściu – Francuzi nie wykorzystywali swoich dogodnych szans, pudłując nawet z siedmiu metrów. Przemysław Krajewski tymczasem swoją okazję wykorzystuje. Mamy remis. Nie trzeba chyba dodawać, że na parkiecie jest już po równo.

Polska – Francja 4:5 (11. min.) – Uff… kolejny błąd rywali, szybka kontra – bramka kontaktowa! Szkoda tylko, że Maciej Gębala został właśnie ukarany usunięciem z parkietu na 2 minuty. Trzeba teraz bardzo uważnie zagrać w obronie!

Polska – Francja 3:5 (9. min.) – Niestety vis a vis Adama Machlera – wciąż znakomity Omeyer – broni dziś na najwyższym poziomie. Francuz odbija ponad połowę piłek, jakie rzucono w kierunku jego bramki. Na szczęście rywale się gubią w ataku, popełniają proste błędy. Tylko to powoduje, że nie uciekli nam jeszcze na większą różnicę punktową.

Polska – Francja 3:4 (5. min.) – Poza pierwszą interwencją, Machler bezradny jeśli chodzi o odbijanie piłek. Nie ułatwia mu niestety zadania również nasza defensywa. Z dobrej strony póki co pokazuje się jednak Tomasz Gębala. Wydaje się, że to ten właśnie zawodnik bierze ciężar gry na swoje barki. Zdecydowanie jasna postać pierwszych chwil dzisiejszego spotkania.

Polska – Francja 2:2 (3. min.) – Rozpoczynamy to spotkanie bardzo dobrze. Mimo nieskuteczności na samym początku, nie daliśmy się wybić z równowagi. Wykorzystujemy fakt gry w przewadze i pewnie zdobywamy dwie kolejne bramki! Świetna skuteczność Tomasza Gębali!

Polska – Francja 0:0 (1. min.) – Zaczęliśmy! Od razu niemal gubimy piłkę, ale bramki nie zdołali rzucić również Francuzi. Świetnie w mecz wchodzi nasz bramkarz.

Polska – Francja 0:0 (0. min.) – No to zaczynamy. Czy biało-czerwoni postawią się wielkim Francuzom? Trójkolorowi chcą przypieczętować zwycięstwo w tabeli grupowej.