Piłka ręczna – MŚ: Przegrana Polek w meczu o wszystko

Reprezentantki Polski były jedynie tłem dla Węgierek w meczu 4. kolejki fazy grupowej. Polki przegrały 28:31 i nie mają już szans na wyjście z grupy.

Mecz z Węgierkami był dla polskich szczypiornistek meczem o wszystko. Zwycięstwo gwarantowało Polkom awans do fazy pucharowej. Węgierki do tej pory na turnieju wygrały tylko z Argentyną. Podopieczne Kima Rasmussena mogły skorzystać z rad trenera, który jeszcze niedawno był szkoleniowcem reprezentacji Polski. Dzisiejszy mecz podopieczne Leszka Krowickiego rozpoczęły od zdobyciu 2 bramek. Węgierki szybko wyrównały.

Potem spotkanie toczyło się praktycznie bramka za bramkę. Przy stanie 6:6 Polki grały w przewadze, ale nie potrafiły tego wykorzystać. Obydwa zespoły popełniały sporo błędów. Szczególnie słabe dla Polek było 8 minut, gdy to wynik z 8:8 zmienił się na 8:11. Do przerwy reprezentantki Węgier prowadziły 13:11.

Na początku drugiej odsłony meczu Węgierki wyszły na 5 bramek prowadzenia. Sytuacja reprezentantek Polski wyglądała coraz gorzej. Nasze rywalki były skuteczne. Nie pomogły nawet dobre interwencje Adrianny Płaczek. Polki miały problemy ze zdobywaniem bramek.

Gra polskich szczypiornistek całkowicie się posypała. Kwadrans przed końcem meczu Węgierki prowadziły 25:17. Za brutalny faul na Karolinie Kudłacz-Gloc czerwoną kartkę dostała Anett Kisfaludy. Wysoka przewaga Węgierek utrzymywała się. W końcówce reprezentantki Polski zagrały lepiej, ale przegrały 28:31 . Polki straciły szansę na awans do dalszej fazy turnieju.

Polska – Węgry 28:31 (11:13)

Polska: Gawlik, Płaczek – Górna, Michałow, Kobylińska, Roszak, Grzyb, Kudłacz-Gloc, Janiszewska, Zawistowska, Zych, Drabik, Lisewska, Szarawaga, Achruk, Urtnowska.

Węgry: Biro, Janurik – Zacsik, Schatzl, Szucsanzski, Kovacsics, Gorbicz, Kisfaludy, Kliwiny, Bodi, Szekeres, Mayer, Kovacs, Meszaros, Hafra, Lukacs.