Piłka ręczna – MŚ: Rozstrzygnięcia w Pucharze Prezydenta

Dzisiaj swoją grę na mistrzostwach świata zakończyli reprezentanci Polski. Swoje ostatnie mecze rozegrali także szczypiorniści kilku innych państw. Puchar Prezydenta wywalczyli nasi zawodnicy pokonując Argentynę.

W meczu finałowym Pucharu Prezydenta Polacy pokonali 24:22 reprezentację Argentyny. Nasi szczypiorniści zakończyli mistrzostwa świata na 17. miejscu. Więcej TUTAJ.

Polska – Argentyna 24:22 (13:13)

Wcześniej reprezentacja Tunezji przegrała z Polską i dzisiaj w meczu z Arabią Saudyjską mierzyła się o 19. miejsce. Zespół z Afryki był faworytem i zgodnie z przewidywaniami wygrał. W 9. minucie gry było już 6:2 dla Tunezyjczyków. Potem zespół Tunezji kontrolował mecz i nie pozwolił dogonić się rywalom. Na boisku brylował Khaled Haj Youssef, który na 13 rzutów zdobył 12 bramek.

Tunezja – Arabia Saudyjska 39:30 (20:15)

W meczu o 21. miejsce zmierzyli się ze sobą Japonia i Chile. Początek należał do zespołu z Azji, który w 5. minucie prowadziła 5:2. Po bramce Jina Watanabe w 14. minucie Japończycy wyszli na prowadzenie 10:7. Potem nasi byli rywale grupowi nie rzucili żadnej bramki przez prawie 8 minut. W trakcie słabego momentu gry Japończyków Chile wyszło na prowadzenie. Szczypiorniści z Ameryki Południowej z biegiem czasu powiększali swoją przewagę. Do przerwy było już 17:12. W drugiej połowie, która była bardzo wyrównana padło dużo bramek. Chile wygrało ostatecznie 35:29. Najlepiej w tym zespole zagrali Sebastian Ceballos i Erwin Feutchmann, którzy zdobyli po 7 goli. Najlepszym strzelcem meczu był Yuto Agarie, który aż 9 razy trafił do chilijskiej bramki.

Japonia – Chile 29:35 (12:17)

Angola i Bahrajn grali o to, żeby nie zająć w turnieju ostatniego miejsca. Od samego początku meczu Bahrajn uzyskał przewagę, która wynosiła nawet 5 bramek. Do przerwy zespół z Półwyspu Arabskiego prowadził 15:13. W 40. minucie reprezentanci Bahrajnu uzyskali 6 trafień przewagi. Właśnie taką różnicą bramkową zakończyło się spotkanie o 23. lokatę w mistrzostwach świata.

Angola – Bahrajn 26:32 (13:15)