Piłka ręczna – MŚ: Słowenia – Chorwacja [zapis relacji LIVE]

Po półfinałowej porażce w dramatycznym meczu z Norwegią Chorwacja stanie dzisiaj do walki o brązowy medal. Jej rywalem będzie Słowenia, która w półfinale przegrała z Francją. Początek meczu o 20:45.

Słowenia – Chorwacja 31:30 (13:18)

FANTASTYCZNY MECZ!!! WSPANIAŁA WALKA!!! SŁOWENIA Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW ŚWIATA! OSTATNIE 8 MINUT MECZU SŁOWEŃCY WYGRYWAJĄ 7:1, A ZWYCIĘSKĄ BRAMKĘ ZDOBYŁ BORUT MACKOVSEK! 31:30 DLA SŁOWENII, KTÓRA PRZEGRYWAŁA JUŻ KILKOMA BRAMKAMI! DLA TAKICH CHWIL WARTO OGLĄDAĆ PIŁKĘ RĘCZNĄ. CHORWACI PECHOWO KOŃCZĄ TURNIEJ. JUTRO O 17:30 FINAŁ FRANCJA – NORWEGIA, ZAPRASZAMY NA RELACJĘ!

31:30 Borut Mackovsek! Słowenia prowadzi! Niesamowita historia!

30:30 – Sebetić przełamuje niemoc Chorwatów, ale szybko odpowiada Janz. Znowu remis!

29:29 – Horvat w poprzeczkę, a Cingesar do chorwackiej bramki. Remis! Słoweńcy grają coraz lepiej. 2 minuty do końca.

28:29 – Piękna wrzutka Słoweńców! Czy wszystko w tym meczu się odwróci? Czwarty gol z rzędu reprezentantów Słowenii. Chorwaci nie rzucili bramki od 5 minut. Czas dla Zeljko Babicia. Co tu się jeszcze wydarzy?

26:29 – Słoweńcy rzucili 2 bramki z rzędu, ale Chorwatów nie powinni już dogonić. Z boiska schodzi kontuzjowany Vid Kavticnik.

24:29 – Kara dla Boruta Mackovseka i Chorwaci znowu trafiają do słoweńskiej bramki strzeżonej przez Matevza Skoka, który nie gra dzisiaj najlepiej podobnie jak jego koledzy z ataku.

22:27 – Gra bramka za bramkę jak najbardziej pasuje Chorwatom, którzy grają dzisiaj bardzo pewnie w ataku i w obronie. Wydaje się, że podopieczni Zeljko Babicia zapomnieli o wczorajszej porażce z Norwegią.

20:26 – Kwadrans do końca meczu. Chorwaci kontrolują wynik i już powoli mogą szykować się do odebrania brązowych medali.

17:24 – Festiwal świetnej gry chorwackich szczypiornistów. Słoweńców ucieka brązowy medal mistrzostw świata.

15:22 – Fantastyczna gra reprezentacji Chorwacji. Czy losy tego meczu są już rozstrzygnięte? Zmienić coś chce Veselin Vujović, który poprosił o czas.

15:20 – Chorwaci przechwytują piłkę i z kontry trafia Sebetić. Chorwaci dobrze radzą sobie w osłabieniu.

14:18 – Matej Gaber zdobywa pierwszą bramkę w drugiej połowie meczu. Przed Słowenią ciężkie zadanie odrobienia straty.

Chorwaci są dzisiaj dużo lepsi od Słoweńców i to oni są bliżej brązowego medalu. Do przerwy jest 18:13 dla Chorwacji. Zapraszamy na drugą połowę.

12:16 – Bramka Sebeticia i odpowiedź Cingesara. Do przerwy zostały jeszcze 2 minuty.

11:15 – Świetna akcja Luki Sebeticia! Chorwacja ma 4 bramki przewagi.

9:13 – Chorwaci uciekają Słoweńcom na 4 bramki przewagi.

8:10 – Bramka z karnego Zlatko Horvata i Chorwacja ma 2 bramki przewagi.

7:9 – Dużo bramek pada jak na razie w tym spotkaniu. Dwie z nich rzucił Domagoj Duvnjak, który ma w reprezentacji rzucone już 600 bramek. Kwadrans meczu za nami.

6:8 – Gasper Marguć potwierdza swoją klasę. To bramka z prawego skrzydła, to bramka z rzutu karnego. Chorwaci podobnie jak wczoraj grają w „7” w polu i bez bramkarza.

4:7 – Bramka Zlatko Horvata, który wczorajszy niewykorzystany rzut karny zapamięta do końca życia. Trener Słoweńców Veselin Vujović poprosił o przerwę.

4:6 – 10 minut gry za nami. Chorwaci mają 2 bramki przewagi, ale jak pokazał wczorajszy półfinał możemy się jeszcze w Paryżu wszystkiego spodziewać.

3:5 – Kolejna kontra zakończona bramką Manuela Strleka i Chorwacja ma 2 bramki przewagi.

3:3 – Długo po bramce z karnego Gaspera Margucia musieliśmy czekać na kolejne trafienia. W końcu bramkę zdobył Domagoj Duvnjak i mamy remis.

2:2 – Za nami pierwsze 4 minuty gry, na razie spotkanie jest wyrównane i takie może być do końca. Bardziej zmęczeni są Chorwaci, którzy wczoraj przegrali po dogrywce. Słoweńcy grali przedwczoraj.

1:0 – Zaczęli! Już w 1. minucie 2 minuty kary dostaje Domagoj Duvnjak. Autorem pierwszej bramki w meczu jest Marko Bezjak.

Za 5 minut początek spotkania o brązowy medal mistrzostw świata we Francji. Wygrany meczu Słowenia – Chorwacja zajmie 3. miejsce, a przegrany będzie na 4. miejscu i wróci do kraju bez medalu.