Piłka ręczna – MŚ U19: Drugie zwycięstwo Polaków!

Po wczorajszym zwycięstwie z Argentyną, dziś polskich piłkarzy ręcznych do lat 19, na trwających w Gruzji Mistrzostwach Świata czekał kolejny mecz z przedstawicielem Ameryki Południowej. Tym razem rywalami byli Brazylijczycy. I po raz drugi lepsi okazali się Biało-Czerwoni, którzy pokonali popularnych Canarinhos 29:25 (16:8).

W zupełnie innych nastrojach przystępowały obie reprezentacje do tej potyczki. Polacy podbudowani pokonaniem Argentyny, natomiast Brazylijczycy zawiedzeni po porażce na inauguracje 33:35 z Koreą Południową. I pierwsza połowa meczu pokazała wyraźnie, kto lepiej wszedł w ten turniej. Co prawda w 13 minucie po bramce Macieja Zarzyckiego było tylko 6:5, to później Polacy rozpoczęli festiwal doskonałej gry. Przez 17 minut rzucili 10 bramek, tracąc zaledwie trzy i do szatni schodzili z wyraźnym prowadzeniem 16:8. I to niestety uśpiło trochę naszych młodych piłkarzy ręcznych. Brazylijczycy na początku drugich trzydziestu minut gry szybko rzucili cztery bramki z rzędu i zrobiło się już tylko 16:12. Nasi zawodnicy na szczęście się momentalnie otrząsnęli i przez kolejne minuty trwała już wymiana ciosów z obydwu stron, bramka za bramkę. Jednak trzeba podkreślić, ze zawodnicy z Ameryki Południowej ani razu nie zbliżyli na różnicę mniejszą niż trzy gole. Do ostatnich fragmentów spotkania Polacy kontrolowali wydarzenia na parkiecie w Tbilisi, ostatecznie wygrywając 29:25. Najskuteczniejszymi w naszych szeregach byli: Jakub Orpik i Patryk Mauer, którzy rzucili po 6 bramek.

Polscy szczypiorniści odnieśli tym samym drugie zwycięstwo w turnieju i razem z Koreą Południową przewodzą w grupie C. Jutro w kolejnym meczu zmierzą się z Chorwacją.

Polska – Brazylia 29:25 (16:8)

Polska: Bartosik, Pyrka – Orpik 6, Gregułowski 2, Klimków 1, Adamczyk 2, Zarzycki 3, Dudkowski 2, Guziewicz 1, Jarosiewicz 5, Mauer 6, Krysiak 1, Olkowski, Rybski

Obstawiasz? Z nami wygrasz więcej! Sprawdź specjalną ofertę dla czytelników igrzyska24.pl!