Piłka ręczna – MŚ U19: Pierwsza porażka reprezentacji Polski

Po dwóch wygranych meczach reprezentacja Polski przystąpiła do spotkania z Chorwacją. Do przerwy Polacy prowadzili 20:12, ale przegrali 28:33.

W pierwszych dwóch kolejkach Polacy wygrali z Argentyną i Brazylią, zaś Chorwaci zremisowali z Portugalią i przegrali z Koreą Południową. Faworytami spotkania byli reprezentanci Polski. Polacy zaczęli mecz bardzo pewnie, wychodząc na kilkubramkowe prowadzenie. Przez pierwszych 12 minut Chorwaci zdobyli tylko 3 bramki, które rzucił Leon Strbad. Było wówczas 8:3.

Polacy w porównaniu z rywalami grali skutecznie i zdobywali dużo bramek. Największą przewagą jaką mieli Polacy było 9 bramek przy wyniku 18:9. Po pierwszej połowie Biało-Czerwoni zdecydowanie prowadzili 20:12 i wszystko wskazywało na to, że w drugiej połowie bez problemów utrzymają przewagę.

Jednak tak się nie stało, chociaż początek drugiej odsłony spotkaniu był obiecujący. W 33. minucie meczu Polacy prowadzili 23:13. Później z grą Polaków wydarzyło się coś bardzo złego. Nasi szczypiorniści przez 7 minut nie trafili do chorwackiej bramki. Na domiar złego zawodnicy z Bałkanów rozkręcili się. W czasie wspomnianych 7 minut Chorwaci doprowadzili do wyniku 19:23.

Robiło się niebezpiecznie, ale Polacy jeszcze przez kilka minut mieli 3-4 bramki przewagi. W 47. minucie gry Jan Klimkow rzucił gola na 28:24. Kto by się spodziewał, że będzie to ostatnie trafienie Polaków w całym spotkaniu. Nasi szczypiorniści grali fatalnie i nie potrafili wykorzystali nawet łatwych sytuacji. Reprezentanci Chorwacji grali jak z nut i przez ostatnie 13 minut zdobyli 9 bramek, a w całej drugiej połowie 21.

Mecz zakończył się rezultatem 33:28 dla Chorwacji co oznacza pierwszą porażkę Polaków na turnieju. Polacy spadli na 2. miejsce w grupie, a Chorwacja jest 3. Na prowadzeniu są piłkarze ręczni z Portugalii.

Polska – Chorwacja 28:33 (20:12)

Polska: Bartosik – Adamczyk 5, Zarzycki 6, Klimkow 3, Guziewicz 4, Jarosiewicz 6, Olkowski 4.