Piłka ręczna – MŚ U19: Wygrywamy na początek!

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata do lat 19 w piłce ręcznej. Na ich inaugurację Polacy pokonali reprezentację Argentyny, wykonując w ten sposób pierwszy krok w kierunku 1/8 finału.

Do Gruzji przyjechały 24 najlepsze młodzieżowe drużyny świata. Nasi rodacy trafili do grupy C, w której oprócz nich grają również Argentyna, Brazylia, Chorwacja, Portugalia i Korea Południowa. Cztery spośród sześciu zespołów walczących w grupie, uzyska awans do 1/8 finału.

Pierwszy krok w kierunku awansu został już postawiony, choć mecz z Argentyną nie był łatwy. Po bardzo wyrównanym początku, nasi rodacy zdołali stworzyć sobie przewagę dopiero pod koniec pierwszej połowy.

Okazało się jednak, że trzy bramki nie były jednak wystarczającą zaliczką, aby na spokojnie podejść do drugiej połowy. Tą świetnie rozpoczęli rywale. Argentyńczycy szybko zdołali odrobić starty, a następnie wyjść na prowadzenie (15:16). Na szczęście biało-czerwoni popisowo rozegrali końcówkę. W niej świetnie spisał się Jarosiewicz, któremu skutecznością dorównali również Mauer i Pietrasik. Dzięki temu udało się ponownie odbudować przewagę, której już nie pozwoliliśmy sobie odebrać.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!