Piłka ręczna – MŚ U19: Zwycięstwa nie ma, ale jest awans!

Nasi młodzieżowcy ulegli reprezentacji Portugalii 22:24 (12:14) w swoim czwartym meczu na Mistrzostwach Świata do lat 19 w Gruzji. Mimo to mogą już być pewni awansu do 1/8 finału.

Biało-czerwoni do meczu z niepokonaną dotychczas Portugalią przystąpili bez kompleksów. Tak jak w poprzednich spotkaniach, między słupkami fenomenalnie spisywał się Marek Bartosik, a bardzo dobrze radziły sobie nasze skrzydła – Piotr Jarosiewicz i Patryk Mauer. Do przerwy przegrywaliśmy co prawda dwoma bramkami, ale rywal wydawał się być jak najbardziej w zasięgu.

Pierwsze minuty drugiej połowy to zmora Polaków na tym turnieju. Niestety, podobnie było i w tym spotkaniu. Rywale z Półwyspu Iberyjskiego szybko odskoczyli i z dwóch bramek straty zrobiło się nagle sześć. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego gonili, ale na doprowadzenie chociażby do remisu zabrakło czasu. Polska 22, Portugalia 24.

Kolejny mecz Biało-czerwoni rozegrają w poniedziałek, przeciwko Korei. Jednak w związku z dzisiejszą porażką Brazylii już teraz możemy być pewni awansu do 1/8 finału. Jeśli mecz z Azjatami przegramy lub zremisujemy, będzie to awans z czwartego miejsca, w przypadku zwycięstwa – z drugiego lub trzeciego.

Polska – Portugalia 22:24 (12:14)

Polska: Bartosik, Pyrka – Piertrasik 4, Orpik, Gregułowski 1, Bulski, Klimków 1, Adamczyk, Zarzycki 1, Dudkowski 2, Guziewicz 1, Jarosiewicz 4, Mauer 4, Krysiak 3, Olkowski, Rybski 1