Piłka ręczna – MŚ: Wszystko w cieniu historycznego wyczynu Argentyńczyków

Kolejny dzień mistrzostw świata piłkarzy ręcznych poza meczem Polaków emocje przyniósł jedynie w meczu Słowenia – Tunezja. Pozostałe spotkania kończyły się wysokimi zwycięstwami faworytów. Niebywałego wyczynu dokonała drużyna Argentyny…

O meczu biało-czerwonych szerzej piszemy TUTAJ

W pierwszym dzisiejszym meczu polskiej grupy Norwegia bardzo wyraźnie wygrała z Brazylią. Wyższość Skandynawów widoczna była szczególnie w drugiej połowie. Na szczególne wyróżnienie w zwycięskiej drużynie zasługują Sagosen, Myrhol i Rod, którzy w trójkę rzucili prawie tyle bramek co cała drużyna rywala. W wieczornym meczu gospodarze mistrzostw potwierdzili, że Rosjanie są po prostu słabi. Wyjdą z grupy tylko dlatego, że trafili na Japonię, która piłki ręcznej się dopiero uczy i Polaków. Francuzi grali na dużym luzie, zabawiali liczną publiczność efektownymi akcjami, byli skuteczni. Drużyna, która powalczy po raz kolejny o najwyższe cele na tych mistrzostwach.

W ostatniej kolejce w czwartek Polska zagra z Francją, Rosja z Brazylią, a Japonia z Norwegią. W grupie w sumie jest już wszystko jasne – w 1/8 finału nie zagrają Polacy i Japończycy.

6.  Japonia 0

Niespodzianką zakończył się mecz Słowenii z Tunezją. Zdecydowanymi faworytami byli Słoweńcy, którzy na koncie mieli dotąd komplet punktów. Tunezyjczycy grali w  turnieju dobrze, ale udało się im jedynie zremisować z Islandią. Dziś po bardzo emocjonującym meczu zdobyli drugi punkt. Byli bardzo bliscy zdobycia kompletu punktów, na 5 minut przed końcową syreną prowadzili jeszcze 28:23, ale szalona szarża Słoweńców przyniosła im pięć bramek z rzędu i jeden punkt. Drugi mecz bez historii – Islandczycy bez problemu pokonali najsłabszą drużynę grupy, a zapewne i całych mistrzostw Angolę.

Jutro dokończenie czwartej kolejki – Hiszpania zagra z Macedonią, a w czwartek ostatnie mecze: Tunezja – Angola, Macedonia – Islandia, Hiszpania – Słowenia. Awans zapewniony mają już Hiszpanie i Słoweńcy. O dwa pozostałe miejsca powalczą Macedonia, Islandia i Tunezja.

6.  Angola 0

W grupie C rozegrano tylko jeden mecz, w którym Niemcy rozgromili Arabię Saudyjską, pieczętując awans do fazy pucharowej. Do rozegrania zostały jeszcze dwie pełne kolejki (środa i piątek), które rozstrzygną która z drużyn dołączy do Arabii Saudyjskiej i zagra w Pucharze Prezydenta.

6.  Arabia Saudyjska 0

W grupie D także dokończono trzecią kolejkę. Byliśmy dziś świadkami meczu, który przejdzie do historii piłki ręcznej. Niestety nie z powodu pięknej gry, wielkich emocji czy innych wzruszających momentów. Drużyna Argentyny w pierwszych 30 minutach gry zdobyła… 2 bramki. Warto chyba aż wymienić nazwiska dzielnych argentyńskich piłkarzy ręcznych, którzy zapisali się w sędziowskim protokole – byli to Simonet w 13 minucie i Fernandez w 27. Katarczycy nie grali wiele lepiej, ale dziś z Argentyną wygraliby prawdopodobnie juniorzy Chrobrego Głogów. Dwie kolejki przed końcem raczej pewne jest, że Dania, Szwecja, Egipt i Katar wyjdą z grupy. Bahrajn i Argentyna nie przystają poziomem do tej imprezy.

Bartosz Szafran4779 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>