Piłka ręczna: Polki poznały rywalki na mistrzostwach świata

Polskie piłkarki ręczne, które dzięki dzikiej karcie przyznanej przez IHF zagrają w grudniu na mistrzostwach świata poznały rywalki w fazie grupowej. Będą nimi w grupie B: Norweżki, Szwedki, Czeszki, Węgierki oraz Argentynki.

Polki losowane były z szóstego, najsłabszego koszyka, w którym znalazły się takie „potęgi” jak Tunezja, Paragwaj, Kamerun. Trafiła się nam grupa bardzo trudna. Najtrudniejszymi rywalkami będą z całą pewnością broniące tytułu mistrzowskiego, brązowe medalistki olimpijskie Norweżki. Równie trudna przeprawa czeka nas w meczu ze Szwedkami, z którymi w pamiętnym meczu przegraliśmy 30:31 na poprzednim czempionacie także w fazie grupowej.

Drużynami, z którymi polki powinny walczyć o awans do 1/8 finału będą Czeszki i Węgierki. Obie drużyny są w naszym zasięgu, ale o ewentualne zwycięstwo nie będzie łatwo. Najsłabszą ekipą wydają się być Argentynki, które dwa lata temu były 18., a na igrzyskach zajęły ostatnie miejsce.

Polki rozegrają swoje mecze w Bietigheim-Bissingen. Turniej rozegrany zostanie w dniach 1-17 grudnia 2017 roku.

Pozostałe grupy:
A: Francja, Rumunia, Hiszpania, Słowenia, Angola, Paragwaj
C: Dania, Rosja, Brazylia, Czarnogóra, Japonia, Tunezja
D; Holandia, Niemcy, Serbia, Korea południowa, Chiny, Kamerun

Bartosz Szafran4905 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password