PIłka ręczna: Polki przypieczętowały awans do mistrzostw świata

Reprezentacja Polski kobiet w piłkę ręczną pokonała w rewanżowym meczu Ukrainę 30:22. Polki były bezapelacyjnie lepsze w dwumeczu i pewnie awansowały do mistrzostw świata. Spotkanie odbyło się w Szczecinie.

Polki już w pierwszym meczu wygrały 24:18, więc dzisiejszy rewanż w Szczecinie był tylko formalnością. Jednak mimo tego w nasze szeregi na początku spotkania wkradła się niepewność. Na szczęście tylko w pierwszych fragmentach gry Polki nie potrafiły pokonać bramkarki rywalek. Gdy nerwowość opadła to już w 8. minucie po bramce Moniki Stachowskiej było 4:1. I Ukrainki przez cały mecz do Polek się nie zbliżyły.

reczna_pol_ukr2

Jeszcze przed przerwą podopieczne Kima Rasmussena zapewniły sobie nie tyle bezpieczeństwo w dwumeczu, co nawet i zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu. Polki nie dość, że grały efektywnie to i bardzo efektownie, a to podobało się kibicom zgromadzonym w Azoty Arena. Ukrainki natomiast gubiły się i w obronie, i w ataku. Po 30. minutach gry było 17:9 dla biało-czerwonych.

Jeśli nasze wschodnie sąsiadki miały jeszcze jakiekolwiek nadzieje na korzystny wynik, to Polki zabrały im je w pierwszych 5. minutach drugiej odsłony. Szybkie trzy bramki i zrobiło się 20:9 dla Polski! Publiczność w Szczecinie oklaskiwała każde zagranie naszej drużyny, a Kim Rasmussen w końcu się uspokoił (w pierwszej połowie dostał żółtą kartkę za zbyt impulsywną reakcję). Ostatni kwadrans to już spokojne „dogrywanie” meczu, który zakończył się zwycięstwem Polek 30:22.

reczna_pol_ukrPolska awansowała zatem na MŚ do Danii, gdzie bronić będzie czwartej lokaty wywalczonej na MŚ 2013 w Serbii.

Polska – Ukraina 30:22 (17:9)

Polska: Wysokińska, Prudzienica, Maliczkiewicz – Kobylińska 4, Stachowska 2, Niedźwiedź 1, Grzyb 3, Zych 1, Drabik 1, Kołodziejska 1, Zalewska 4, Cebula 2, Stasiak 5, Jochymek 2, Kulwińska 3, Byzdra 1.
Ukraina: Tymoshenkova, Krebs, Jablonska – Laiuk 4, Andriychuk, Borshchenko 4, Nikolayenko 7, Umanets, Zorya, Kylch, Redka, Glibko 4, Smbatian, Gorliska 1, Levchenko 2, Stelmakh.

Wypowiedź trenera Rasmussena: Cieszy zwycięstwo i fakt, że potrafimy grać bez kilku kluczowych zawodniczek. Na razie nie skupiamy się na MŚ i walce o IO bo wcześniej przed nami początek eliminacji do ME 2016. Z kim chciałbym zagrać na MŚ? Tak naprawdę to nieważne, ale chciałbym uniknąć zespołów grających szybką piłkę. Z czołówki odpowiada nam Norwegia. Jednak trzeba jechać do Danii, wyjść z grupy i walczyć o medale oraz szansę na wyjazd do Rio.

 fot. zprp.pl

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password