Piłka ręczna: Porażka z Islandią

Polacy przegrali drugi mecz na turnieju towarzyskim Gjensidige Cup. Tym razem podopieczni Piotra Przybeckiego musieli uznać wyższość reprezentacji Islandii.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyli Islandczycy i… prowadzenia nie oddali już aż do końca meczu, ani na chwilę. Mimo to polscy szczypiorniści przez długi czas potrafili utrzymywać niewielką różnicę punktową, a do szatni na przerwę schodzili przegrywając 12:13.

Przestój przytrafił nam się na początku drugiej połowy. Rywale potrafili to doskonale wykorzystać, rzucając cztery bramki z rządu. Przy wyniku 15:19 nowy selekcjoner reprezentacji Polski – Piotr Przybecki – poprosił o czas. Po nim biało-czerwoni zaczęli grać dużo lepiej, doprowadzili nawet do bramki kontaktowej (18:19), nie potrafiąc wykonać jednak kolejnego kroku.

W końcowych minutach ponownie Islandczycy zdołali odskoczyć na trzy bramki przewagi. Ta strata okazała się już niemożliwa do zniwelizowania i ostatecznie przegraliśmy dziś z Islandią 21:24. Na Gjensidige Cup czeka nas jeszcze jedno spotkanie – z Norwegami. Miejmy nadzieję, że ono przyniesie nam wreszcie zwycięstwo.

Polska – Islandia 21:24 (12:13)

Polska: Morawski, Malcher, Kornecki – Krajewski 2, Sićko, Walczak 3, Łangowski, Genda 1, Czuwara, Szpera, Potoczny 4, Moryto, Daszek 3, Kondratiuk, Bąk 2, Przybylski 3, Rogulski, Chrapkowski 3

Islandia: Nielsen, Bjorgvinsson – Kristjansson, Gudjonsson 2, Gislason, O. Gudmundsson 2, Arnarsson 2, G. Gudmundsson 1, Konradsson 5,  Jonsson 2, Sigurnjornsson, Magnusson 7, Smarason, Petursson, Stefansson 1, Ingolfsson 1, Ingason, Arselsson 1