Piłka ręczna: Prestiżowa wygrana Polek na 10 dni przed MŚ

Reprezentacja polskich szczypiornistek wygrała w Lipsku z Niemkami 31:30 (17:14) w przedostatnim sparingowym meczu przed MŚ w Danii. Bohaterką spotkania była zawodniczka miejscowego klubu – Karolina Kudłacz-Gloc, która zdobyła decydującą o wyniku spotkania bramkę.

25.11.2015 LIPSK PILKA RECZNA MECZ TOWARZYSKI HANDBALL FRIENDLY GAME NIEMCY - POLSKA (GERMANY VS. POLAND) N/Z KAROLINA KUDLACZ-GLOC FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS
25.11.2015 LIPSK
PILKA RECZNA MECZ TOWARZYSKI
HANDBALL FRIENDLY GAME
NIEMCY – POLSKA (GERMANY VS. POLAND)
N/Z KAROLINA KUDLACZ-GLOC
FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Dzisiejszy mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Polek, które od początku narzuciły swój styl gry i szybko objęły bezpieczne prowadzenie. Niemki natomiast nie potrafiły przede wszystkim przeciwstawić się naszej drużynie w obronie, przez co traciły wiele bramek i pod koniec pierwszej części gry było już nawet 15:10 dla podopiecznych Kima Rasmussena. Niestety tak wyraźnej przewagi biało-czerwonym nie udało się dowieźć do syreny kończącej pierwszą połowę, gdyż wtedy wynik brzmiał już „tylko” 17:14.

Po zmianie stron obudziły się Niemki, które popisały się piorunującym początkiem drugiej połowy, wychodząc na prowadzenie 18:17. Od tego momentu gra toczyła się bramka za bramkę, choć minimalnie częściej prowadziły rywalki, mając nawet trzy bramki przewagi na około 10 minut przed końcem spotkania. Końcówka należała jednak znowu do Polek, które doprowadziły do remisu, a decydujący cios zadała Karolina Kudłacz-Gloc, zdobywając bramkę ustalającą wynik na 31:30 dla naszego zespołu.

– To był dla nas ważny sprawdzian przed mistrzostwami świata, choć trenowaliśmy razem dopiero od dwóch dni. Przede wszystkim zależało mi na przetestowaniu różnych rozwiązań, chciałem dać szansę gry w większym wymiarze czasowym zawodniczkom, które na co dzień dostają nieco mniej szans. Uważnie przyglądałem się m.in. grze naszych skrzydłowych. Cieszę się ze zwycięstwa, choć mam wiele uwag co do naszej gry, szczególnie w drugiej połowie. Niemnniej jednak mimo przestoju na początku drugiej odsłony, dziewczyny potrafiły się podnieść, dogonić rywalki i w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, to powód do radości, bo świadczy o charakterze i klasie naszego zespołu – powiedział po meczu Niemcy – Polska trener Biało-czerwonych Kim Rasmussen.

– Dla mnie były to wyjątkowe zawody, albowiem na co dzień występuję w tej hali jako zawodniczka miejscowego klubu. Znam tu niemal każdego i znakomicie się tu czuję. Tym bardziej cieszę się, że dane było mi wystąpić w Lipsku z drużyną narodową, a co więcej udało nam się to spotkanie wygrać. Dziękuję za bardzo miłe przyjęcie niemieckim kibicom. Teraz przed nami chwila odpoczynku i sobotni mecz z Czarnogórą w Zielonej Górze – dodała Karolina Kudłacz-Gloc, kapitan kadry narodowej.

Dzisiejszy mecz był przedostatnim sprawdzianem kadry Rasmussena przed MŚ w Danii, które Polki zainaugurują 5 grudnia meczem przeciwko Kubie. Wcześniej, bo już w tę sobotę, Polki zmierzą się z Czarnogórą.

NIEMCY – POLSKA 30:31 (14:17)

NIEMCY: Schuelke, Woltering – Zapf 3, Lang 5, Loerper 5, Smits 2, Behnke 1, Naidzinavicius 1, Hubinger, Mueller S. 4, Fischer, Mazzucco 2, Mueller F. 3, Minevskaja, Schulze 4, Eckerle.

POLSKA: Gawlik, Prudzienica – Kobylińska 4, Stachowska 3, Niedźwiedź 2, Gadzina, Kocela 3, Kudłacz-Gloc 4, Pielesz 2, Zych, Łabuda 2, Kołodziejska 2, Sądej 4, Stasiak, Kulwińska, Achruk 5.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password