Piłka ręczna: Reprezentacja bez Lijewskiego. Kto będzie następny?

Krzysztof Lijewski zrezygnował z gry w reprezentacji narodowej. Jego śladem mogą także pójść Sławomir Szmal i Karol Bielecki. 

Po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro kolektyw polskiej reprezentacji w piłce ręcznej mężczyzn zaczął się powoli rozpadać. Tuż po powrocie z Brazylii zakończenie kariery reprezentacyjnej ogłosił Bartosz Jurecki. Podobnie uczynił Adam Wiśniewski. Na początku listopada rozpoczęły się eliminacje do mistrzostw Europy. Polacy rozpoczęli zmagania od dwóch porażek z Serbią i Rumunią. Jak się okazało, były to ostatnie występy w koszulce z orzełkiem na piersi Krzysztofa Lijewskiego.

Leworęczny rozgrywający Vive Tauronu Kielce występował w reprezentacji Polski od 2003 roku. Na swoim koncie ma ponad 160 występów. Lijewski brał udział we wszystkich najważniejszych imprezach, na które w ostatnich latach dostała się Polska, znacznie przyczyniając się do późniejszych sukcesów. Trzykrotnie zdobywał medal mistrzostw świata, począwszy od srebra w 2007 roku, po brąz w 2009 i 2015 roku. Wystąpił także na igrzyskach olimpijskich w Pekinie oraz Rio de Janeiro.

Zakończenie kariery reprezentacyjnej rozważają też inni doświadczeni gracze. Od dawna mówi się o Sławomirze Szmalu. Bramkarz Vive Tauron Kielce jest bliski zakończenia przygody z reprezentacją, choć na razie uchyla się od podjęcia konkretnej decyzji. Z kolei Karol Bielecki narzeka ostatnio na drobne urazy. Król strzelców olimpijskiego turnieju nie zamierza rezygnować z gry dla reprezentacji, chyba że na przeszkodzie staną problemy zdrowotne. O swojej decyzji Bielecki ma poinformować w grudniu.

Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że podczas styczniowych mistrzostw świata zagramy bez kilku głównych filarów naszej reprezentacji.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password