Piłka ręczna: Reprezentacja Polski zagra w silnie obsadzonym turnieju

W czerwcu reprezentację Polski czekają mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy 2018. Jednak tuż przed nimi nasi zawodnicy zagrają z mocniejszymi od siebie zespołami w turnieju towarzyskim w Elwerum.

Jak dobrze wiemy, szanse reprezentacji Polski na zakwalifikowanie się do chorwackich mistrzostw Europy są praktycznie zerowe. Gra reprezentacji Polski wygląda bardzo słabo, a trener Talant Dujszebajew podał się do dymisji. W meczach z Serbią (14 czerwca na wyjeździe) i z Rumunią (18 czerwca w Ergo Arenie), nasz zespół postara się o pierwsze zwycięstwo w tych eliminacjach.

Dobrym sprawdzianem będzie Gjensidige Cup w norweskim Elwerum. Polaków czekają tam mecze z trudnymi, skandynawskimi rywalami. 8 czerwca przeciwnikami biało-czerwonych będą Szwedzi. Reprezentacja Szwecji awans do Euro ma już w kieszeni.

Dzień później Polacy zmierzą się z Islandią, która także ma problemy kadrowe, ale w eliminacjach radzi sobie o wiele więcej niż Polska. W niedzielę 11 czerwca odbędzie się mecz Polska – Norwegia. Wicemistrzowie świata oprócz wpadki z Litwą, w eliminacjach radzą sobie bardzo dobrze. Świadczy o tym, chociażby zwycięstwo z Francją.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password