Piłka ręczna: Sukces juniorek w Pradze

Polskie juniorki młodsze odniosły sukces na turnieju towarzyskim w czeskiej Pradze. Wśród czterech najbliższych nam zespołów, Polki zajęły drugie miejsce, w decydującym starciu ulegając minimalnie Węgierkom.

W zawodach wzięły udział cztery reprezentacje z Europy Środkowej: Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, a zatem każda z ekip miała okazję rozegrać po trzy mecze.

Biało-czerwone turniej rozpoczęły pojedynkiem ze słowackimi szczypiornistkami. Od pierwszych minut nasze dziewczyny prezentowały się o dużo lepiej od rywalek. Dzięki niezłej skuteczności biało-czerwone odskoczyły nawet na 8 bramek przewagi. Przy tak pewnym prowadzeniu trener coraz chętniej zaczął wprowadzać na parkiet zmienniczki, aby także i one miały szanse się ograć. Przy ciągłych rotacjach różnica bramek nieco stopniała. Jednak i tak to Polki wygrały to spotkanie 30:28 (16:12).

Drugi mecz był już dużo bardziej nerwowy dla Polek. Tym razem nie było można odpuścić nawet na minutę, gdyż gospodynie zawodów postawiły twarde warunki. Gra z Czeszkami była twarda, a czasami nawet brutalna. Kary sypały się jak z rękawa. Mimo wszelkich przeciwności drobną przewagę wypracowały i tym razem nasze rodaczki, wygrywając to spotkanie 26:24 (11:10).

Po dwóch dniach gier zatem złożyło się tak, że zarówno Polki jak i Węgierki notowały komplet zwycięstw. O wygraniu całego cyklu miał zadecydować zatem mecz bezpośredni. W nim na pewno nie było mowy o polsko-węgierskiej miłości. Wręcz przeciwnie – Madziarki brutalnie wykorzystały wszystko, co miały najlepsze. Zdecydowanie dominowały i w pełni zasłużenie wygrały 35:23 (21:7), wyszarpując sobie w ten sposób pierwsze miejsce w turnieju.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password