Piłka ręczna: Szesnastka trenera Krowickiego

Trener Leszek Krowicki ogłosił ostateczną kadrę reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet, które 4 grudnia rozpoczną się w Szwecji. Wśród 16 powołanych brakuje zmagającej się z kontuzją pleców Karoliny Kudłacz-Gloc. Nasza kapitan pojedzie jednak na turniej w roli rezerwowej.

fot. zprp.pl
fot. zprp.pl

Kinga Achruk, Monika Kobylińska, Weronika Gawlik i Agnieszka Kowalska (Kocela) – to jedyne zawodniczki w obecnej kadrze, które pamiętają 4. miejsce naszej reprezentacji na ubiegłorocznych mistrzostwach świata. Trener Leszek Krowicki stawia na młodość – po raz pierwszy na imprezie rangi mistrzowskiej zobaczymy m.in. Adriannę Płaczek, Emilię Galińską, Joannę Kozłowską czy Natalię Nosek (wszystkie poniżej 24 lat).

Zabraknie za to kapitan i jednej z liderek zespołu – Karoliny Kudłacz-Gloc. Najskuteczniejsza zawodniczka w historii reprezentacji Polski zmaga się z urazem pleców i do Szwecji pojedzie tylko w roli rezerwowej. Być może będzie mogła zagrać w ewentualnej drugiej fazie turnieju.

Biało-czerwone rywalizację w czempionacie Starego Kontynentu rozpoczną w niedzielę, 4 grudnia, od meczu z wicemistrzyniami olimpijskimi – Francuzkami. Później czekają je jeszcze starcia z Holenderkami (wtorek, 18:30) i Niemkami (czwartek, 18:30). Do drugiej fazy awansują trzy najlepsze zespoły.

Skład reprezentacji Polski na ME w piłce ręcznej kobiet:

Bramkarki:
Gawlik Weronika (SPR Lublin)
Płaczek Adrianna (SPR Pogoń Szczecin)

Obrotowe:
Drabik Joanna (SPR Lublin)
Szczecina Kamila (SPR Pogoń Szczecin)

Skrzydłowe:
Janiszewska Katarzyna (GTPR Gdynia)
Kowalska Agnieszka (SPR Lublin)
Królikowska Patrycja (SPR Pogoń Szczecin)
Grzyb Kinga (MKS Zagłębie Lubin)

Rozgrywające:
Gęga Marta (SPR Lublin)
Kobylińska Monika (GTPR Gdynia)
Kozłowska Joanna (GTPR Gdynia)
Andrzejewska Ewa (EKS Start Elbląg)
Nosek Natalia (MOSiR Bochnia/SMS Płock)
Galińska Emilia (Neckersulmer SU, Niemcy)
Achruk Kinga (ZRK Budućnost Podgorica. Czarnogóra)
Wojtas Alina (Larvik HK, Norwegia)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password