Piłka ręczna: Szesnastka trenera Krowickiego

Trener Leszek Krowicki ogłosił ostateczną kadrę reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet, które 4 grudnia rozpoczną się w Szwecji. Wśród 16 powołanych brakuje zmagającej się z kontuzją pleców Karoliny Kudłacz-Gloc. Nasza kapitan pojedzie jednak na turniej w roli rezerwowej.

fot. zprp.pl

fot. zprp.pl

Kinga Achruk, Monika Kobylińska, Weronika Gawlik i Agnieszka Kowalska (Kocela) – to jedyne zawodniczki w obecnej kadrze, które pamiętają 4. miejsce naszej reprezentacji na ubiegłorocznych mistrzostwach świata. Trener Leszek Krowicki stawia na młodość – po raz pierwszy na imprezie rangi mistrzowskiej zobaczymy m.in. Adriannę Płaczek, Emilię Galińską, Joannę Kozłowską czy Natalię Nosek (wszystkie poniżej 24 lat).

Zabraknie za to kapitan i jednej z liderek zespołu – Karoliny Kudłacz-Gloc. Najskuteczniejsza zawodniczka w historii reprezentacji Polski zmaga się z urazem pleców i do Szwecji pojedzie tylko w roli rezerwowej. Być może będzie mogła zagrać w ewentualnej drugiej fazie turnieju.

Biało-czerwone rywalizację w czempionacie Starego Kontynentu rozpoczną w niedzielę, 4 grudnia, od meczu z wicemistrzyniami olimpijskimi – Francuzkami. Później czekają je jeszcze starcia z Holenderkami (wtorek, 18:30) i Niemkami (czwartek, 18:30). Do drugiej fazy awansują trzy najlepsze zespoły.

Skład reprezentacji Polski na ME w piłce ręcznej kobiet:

Bramkarki:
Gawlik Weronika (SPR Lublin)
Płaczek Adrianna (SPR Pogoń Szczecin)

Obrotowe:
Drabik Joanna (SPR Lublin)
Szczecina Kamila (SPR Pogoń Szczecin)

Skrzydłowe:
Janiszewska Katarzyna (GTPR Gdynia)
Kowalska Agnieszka (SPR Lublin)
Królikowska Patrycja (SPR Pogoń Szczecin)
Grzyb Kinga (MKS Zagłębie Lubin)

Rozgrywające:
Gęga Marta (SPR Lublin)
Kobylińska Monika (GTPR Gdynia)
Kozłowska Joanna (GTPR Gdynia)
Andrzejewska Ewa (EKS Start Elbląg)
Nosek Natalia (MOSiR Bochnia/SMS Płock)
Galińska Emilia (Neckersulmer SU, Niemcy)
Achruk Kinga (ZRK Budućnost Podgorica. Czarnogóra)
Wojtas Alina (Larvik HK, Norwegia)