Piłka ręczna: Trudny początek drogi Przybeckiego

Piotr Przybecki, który przejął obowiązek prowadzenia reprezentacji Polski w piłce ręcznej po Tałancie Dujszebajewie nie będzie miał łatwej przeprawy. Przed nim misja poukładania handballowych puzzli od początku. Na początek jego przygody z kadrą Polska przegrała ze Szwecją.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej pojechał wraz z kadrą na towarzyski turniej Gjensidige Cup do Norwegii. Przybecki na najbliższe trzy spotkania kontrolne powołał młodą kadrę, z siedmioma debiutantami.

Na początek turnieju biało-czerwoni zmierzyli się ze Szwedami. Ci zdołali zaskoczyć nas już w pierwszej połowie, a w drugiej – bardzo pewnie kontrolowali wynik. Jeśli mamy jednak szukać pozytywów, dobrą skutecznością wykazali się dziś Chrapkowski (6 bramek) i Przybylski, a Potoczny okazał się bezbłędnym egzekutorem z linii siedmiu metrów.

Miejmy zatem nadzieję, że dzisiejsza porażka jest mało efektownym początkiem, bardzo efektywnego odrodzenia reprezentacji Polski. Nasi rodacy możliwość pokazania się z lepszej strony będą mieli już niebawem. W piątek naszych szczypiornistów czeka spotkanie z Islandczykami, a później zmierzą się również z Norwegami.


Polska – Szwecja 27:33 (10:16)

Polska: Kornecki, Malcher, Morawski – Krajewski 1, Sićko, Walczak 2, Łangowski 2, Genda, Czuwara 2, Szpera, Potoczny 4 (3/3), Moryto 2, Daszek 1, Kondratiuk 2, Bąk, Przybylski 4, Rogulski 1, Chrapkowski

Szwecja: Thulin, Frisk – Morsten 2, Bergendahl 5, Frend-Oefors 2, Tollbring 2 (1/1), Jeppsson 2, Pujol 2, Stenmalm 1, Dahlin, Olsson 4, Persson, Jildenbaeck 6, Lagergren 2, Flodman 3 (2/2), Claar 2

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password