Piłka ręczna: Udany początek przygotowań do Euro 2016. Polacy wygrywają 27:21 z Rosją

Polscy szczypiorniści pokonali 27:21 Rosję w półfinałowym spotkaniu towarzyskiego turnieju w Gdańsku, który jest pierwszym etapem przygotowań naszego zespołu do styczniowych ME, które odbędą się w Polsce.

O losach dzisiejszej rywalizacji przesądził tak naprawdę już pierwszy kwadrans meczu, w którym to Polacy uzyskali przewagę, którą dowieźli do końca spotkania. Po 15 minutach gry było 8:4, a prym w naszej drużynie wiódł Rafał Przybylski, czyli zawodnik, który do tej pory nie był znany szerszej publiczności, ale takich graczy w zespole Michaela Bieglera było dziś kilku. Do końca pierwszej połowy nasi rywale nie potrafili już zmniejszyć przewagi. Mimo tego, że to Sborna grała dziś w zdecydowanie mocniejszym składzie, to po pierwszej połowie biało-czerwoni prowadzili 14:9.

2015.11.07 GDANSK ERGO ARENA PILKA RECZNA HANDBALL TURNIEJ TOWARZYSKI PILKI RECZNEJ W GDANSKU MECZ POLSKA - ROSJA POLAND - RUSSIA N/Z KAROL BIELECKI FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS
2015.11.07 GDANSK ERGO ARENA
PILKA RECZNA HANDBALL TURNIEJ TOWARZYSKI PILKI RECZNEJ W GDANSKU MECZ POLSKA – ROSJA POLAND – RUSSIA
N/Z KAROL BIELECKI
FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Goście po zmianie stron próbowali rzucić się do zdecydowanego ataku, ale Polacy kontrolowali mecz i w kluczowej pierwszej części drugiej połowy nie dali sobie wydrzeć przewagi, a nawet ją powiększyli do stanu 20:14. Od tego momentuu biało-czerwoni już w pełni kontrolowali mecz, a Michael Biegler dał pograć młodym zawodnikom. Na boisku pojawił się m.in. debiutujący w reprezentacji Maciej Majdziński, który na co dzień jest podopiecznym Bieglera w Hamburgu oraz największą gwiazdą naszych reprezentacji juniorskich. Zmiany te nie zmieniły jednak obrazu gry i Polska wygrała z Rosją 27:21.

W jutrzejszym finale towarzyskiego turnieju w Gdańsku Polska zagra z Hiszpanią, która dziś wygrała 32:27 ze Szwecją. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:00.

Polska – Rosja 27:21 (14:9)

Polska: Szmal – Bielecki 5, Daszek 5/1, Krajewski 4/3, Przybylski 3, Masłowski 3, M.Jurecki 2, B.Jurecki 2, Wiśniewski 1, Konitz 1, Gębala 1, Grabarczyk, Gliński, Orzechowski.

Rosja: Bogdanow, Kirejew – Gorbok 5, Żytnikow 4, Atman 4, Kalarasz 3, Szelmienko 2, Dibirow 1, Soroka 1/1, Sziszkariew 1, Woronin, Archibasow, Nasyrow, Daszko, Waliullin, Celiszczew.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password