Piłka ręczna: Zwycięstwo i dwie porażki w ostatnim teście przed Portugalią

Wygrana nad Białorusią i porażki z Argentyną oraz Hiszpanią – to bilans polskich szczypiornistów na Memoriale Domingo Barcenasa, który był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się za pięć dni w Portugalii turniejem prekwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata w 2019 roku.

Nie rozpoczęli podopieczni trenera Piotra Przybeckiego tego turnieju udanie, już w pierwszym meczu ulegając teoretycznie najsłabszej ekipie w stawce – Argentynie, 24:29. Częściowo udało się co prawda zrehabilitować w drugim spotkaniu, które zakończyło się minimalnym zwycięstwem nad naszymi grupowymi rywalami w ubiegłorocznych eliminacjach Euro 2018 – Białorusią. Ostatnie starcie, przeciwko zdecydowanie najmocniejszej ekipie turnieju – Hiszpanii, rozpoczęło się dla nas całkiem nieźle. Do stanu 11:11, kiedy to coś się w grze Polaków załamało, a szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego błyskawicznie odskoczyli, ostatecznie wygrywając aż 37:22.

Polska – Argentyna 24:29 (13:13)

Polska – Białoruś 28:27 (14:15)

Polska – Hiszpania 22:37 (12:17)

Teraz przed Biało-czerwonymi ostatnia prosta przygotowań i turniej prekwalifikacyjny w portugalskim Povoa do Varzim, gdzie oprócz gospodarzy rywalami zespołu Piotra Przybeckiego będą szczypiorniści z Kosowa oraz Cypru. Do fazy play-off, w której gra toczyć się będzie już bezpośrednio o bilety na mundial, awansuje tylko najlepsza ekipa turnieju.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password