Piłka wodna – el. ME: O awans z Niemcami lub Holandią

Trzecie miejsce na turnieju w Gorzowie Wlkp. zajęła reprezentacja Polski waterpolistów. Podopieczni Roberta Serwina w fazie play-off eliminacji do mistrzostw Europy w Barcelonie zmierzą się zatem z Niemcami lub Holendrami.

fot. Wojciech Nowakowski/igrzyska24.pl

Po porażkach z Izraelczykami i Białorusinami oraz remisie ze Szwajcarami Biało-Czerwoni zakończyli turniej II rundy rozgrywany przed własną publicznością z jednym punktem na koncie. Dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedzili Helwetów, plasując się za ekipami, z którymi przegrali. Przed nimi w drodze na mistrzostwa w Barcelonie dwumecz, który odbędzie się na przełomie lutego i marca. Rywalami Polaków będą jedenasta lub dwunasta ekipa poprzednich mistrzostw w Belgradzie, a zatem odpowiednio Niemcy lub Holendrzy.

W drugim turnieju, który odbył się w portugalskim Rio Maior, z kompletem zwycięstw triumfowali Ukraińcy przed gospodarzami, Litwinami i Czechami.

Pary rundy play-off eliminacji do mistrzostw Europy 2018:
Ukraina-Malta/Turcja
Białoruś-Malta/Turcja
Portugalia-Słowacja/Gruzja
Izrael-Słowacja/Gruzja
Litwa-Niemcy/Holandia
Polska-Niemcy/Holandia
Czechy-Francja/Rumunia
Szwajcaria-Francja/Rumunia

Wojciech Nowakowski2402 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password