Piłka wodna – el. ME: Szwajcarzy zagrają z Polakami

W Pradze rozegrano turniej I rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy w piłce wodnej. Awans do dalszej fazy rozgrywek, w której udział wezmą też Biało-Czerwoni, uzyskali Szwajcarzy i Czesi.

Pierwszego dnia rywalizacji w Pradze Austriacy dość łatwo ulegli Bułgarom 7:16, natomiast gospodarze przegrali po zaciętym meczu ze Szwajcarami 7:8. Ci z kolei rozpoczęli drugi dzień zmagań zwycięstwem z ekipą z Bałkan 12:7. Czesi z kolei po raz kolejny rozegrali wyrównane spotkanie, w którym pokonali Austriaków 10:9, zrównując się z nimi punktami w tabeli. W decydującej kolejce, która odbyła się w niedzielę, Szwajcarzy przypieczętowali triumf, wygrywając 9:8 z Austriakami, a nasi południowi sąsiedzi zapewnili sobie awans do II rundy kwalifikacji, zwyciężając 10:6 z Bułgarami.

Szwajcarzy jako zwycięzcy turnieju zagrają w II rundzie w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie zmierzą się z reprezentacją Polski, a także z drużynami z Białorusi i Izraela. W drugim turnieju, który odbędzie się w Porto, rywalizować będą Czesi, Portugalczycy, Litwini i Ukraińcy. II runda zaplanowana jest na pierwszy weekend października.

Wojciech Nowakowski2374 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password