Piłka wodna – el. MEJM: Kolejna wysoka porażka

Komplet czterech porażek mają na koncie polscy waterpoliści rywalizujący w Lublanie w eliminacjach do mistrzostw Europy juniorów młodszych. Nasi reprezentanci w kolejnym meczu ulegli Niemcom 5:22.

Pierwsze trzy gole dla Niemców padły między drugą a czwartą minutą gry, kiedy to Bartosza Wiśniewskiego pokonali Justus Gläser i dwukrotnie Zoran Bozic. Jedyne trafienie dla naszego zespołu w pierwszej kwarcie zanotował Dawid Hamera, ale później dwukrotnie do naszej bramki piłkę wrzucił Jan Rotermund, a raz Sascha Seifert. Nie lepiej wyglądała druga kwarta. Pierwszego gola w niej zdobył Aleksander Ozga, ale później Niemcy rzucili pięć bramek – trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Bozic (w tym raz z rzutu karnego po faulu naszego bramkarza), a po razie trafiali Florian Gromann i Philip Kubisch.

Ten ostatni zawodnik otworzył też istny festiwal strzelecki w trzeciej kwarcie. Niecałą minutę później swojego drugiego gola zdobył Seifert, zaś pół minuty po nim Juliana Tscheke pokonał Jakub Stachowiak. Tuż przed połową tej odsłony spotkania hat-tricka skompletował Kubisch, natomiast jako następny bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Jakub Siebler. W ciągu kolejnych dwóch minut Niemcy czterokrotnie pokonywali Bartosza Wiśniewskiego – kolejno dokonali tego Seifert, Gläser, Sascha Ufnal i Bozic. W końcówce obie drużyny zanotowały po jeszcze jednym trafieniu – z polskiej strony na listę strzelców wpisał się Mateusz Bomba, a z niemieckiej po raz siódmy już Bozic. W ostatniej kwarcie bramki zdobywali już tylko Niemcy – dwa gole rzucił Niklas Braatz, a jednego Philip Kubisch.

W niedzielę rano Polacy zagrają w meczu o piąte miejsce w turnieju z Bułgarami – oni również po czterech meczach mają zerowy dorobek punktowy, a w spotkaniu rozegranym w sobotnie popołudnie przegrali z Białorusinami 4:12. Z kolei Słowacy dzięki zwycięstwu 5:16 z gospodarzami zapewnili sobie awans do finałów. O drugie miejsce powalczą w bezpośrednim pojedynku Niemcy i Słoweńcy – tym pierwszym do uzyskania kwalifikacji wystarczy remis, zespół z byłej Jugosławii z kolei musi wygrać.

Polska-Niemcy 5:22 (1:6, 1:5, 3:8, 0:3)
Bułgaria-Białoruś 4:12 (2:3, 1:2, 0:4, 1:3)
Słowenia-Słowacja 5:16 (1:5, 1:4, 3:2, 0:5)