Piłka wodna – el. MEJM: Komplet porażek Polaków

Polska reprezentacja juniorów młodszych w piłce wodnej przegrała ostatni mecz eliminacji do mistrzostw Europy do lat 17, ulegając Bułgarom 8:13. W ten sposób podopieczni Krzysztofa Paczyny i Marcin Broncela zakończyli turniej w Lublanie z zerowym dorobkiem punktowym.

Na pierwszą bramkę ostatniego spotkania Biało-Czerwonych trzeba było czekać sześć minut – dopiero po tym czasie Aleksandar Matew pokonał Bartosza Wiśniewskiego. Na jedenaście sekund przed końcem pierwszej kwarty Bułgar trafił do naszej bramki po raz drugi, ale tuż przed końcową syreną Radosław Paczyna rzuciła kontaktowego gola.

Prowadzenie naszych rywali podwyższył w drugiej kwarcie Swetoslaw Iliew, jednak niedługo potem bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Przemysław Brończyk. Bułgarzy jeszcze w tej samej kwarcie powiększyli swoją przewagę, dzięki dwóm bramkom Aleksandara Welkowa.

O tak dużej różnicy, jaką widzimy w wyniku końcowym, zadecydowała przede wszystkim trzecia kwarta, wygrana przez zawodników z Bałkanów 5:0. Wówczas hat-tricka skompletował Welkow, drugiego gola rzucił Iliew, a po raz pierwszy na listę strzelców wpisali się Jawor Dimitrow, Marin Petrow, Kalojan Dimitrow.

Na ostatnią kwartę do bramki naszej drużyny wszedł Michał Wiśniowski, z kolei w drużynie bułgarskiej na tej pozycji Stanislawa Rajkowa zmienił Michaił Kolew. Po pół minucie gry to nasz golkiper kapitulował po strzale Angela Stojanowa, jednak cztery kolejne gole rzucili Biało-Czerwoni – Miłosz Chudy, Dawid Chamera, Aleksander Ozga i Radosław Paczyna. W międzyczasie trzecią karę dostał Igor Szląszkiewicz, co skutkowało wykluczeniem go do końca meczu. Na dwie minuty przed końcem spotkania hat-tricka skompletował Iliew, za to kolejne dwa gole zdobyli Ozga i Chudy, zmniejszając rozmiary porażki, a w międzyczasie basen ze względu na trzecie wykluczenie opuścić musiał Aleksandar Matew. Wynik meczu na 13:8 ustalił Kalojan Dimitrow.

Swoją dominację na turnieju w Lublanie potwierdzili Słowacy, którzy pokonując 20:6 Białorusinów zebrali komplet zwycięstw. W bezpośrednim pojedynku o drugie miejsce Niemcy zremisowali ze Słoweńcami 13:13. Wynik ten satysfakcjonował naszych zachodnich sąsiadów, którzy tym samym razem ze Słowakami awansują do turnieju finałowego na Malcie.

Bułgaria-Polska 13:8 (2:1, 3:1, 5:0, 3:6)
Białoruś-Słowacja 6:20 (2:6, 0:5, 0:4, 4:5)
Słowenia-Niemcy 13:13 (4:3, 4:6, 2:2, 3:2)