Piłka wodna – el. MEJM: Pogrom!!!

Polska reprezentacja juniorów młodszych w piłce wodnej przegrała w Lublanie drugi mecz eliminacji do mistrzostw Europy U17. Podopieczni Krzysztofa Paczyny i Marcina Broncela ulegli Słowakom aż 3:27.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla Biało-Czerwonych. Po niecałych sześciu minutach przegrywali już 0:5 po golacha Mateja Caraja, Jakuba Orsuli (po dwa) oraz Michal Uradnika. Premierowe trafienie dla naszej drużyny zanotował Jakub Siebler, wykorzystując grę naszego zespołu w przewadze. Niedługo później prowadzenie Słowaków podwyższył Filip Hannel, a na pół minuty przed końcem kwarty siódmego gola dla naszych południowych sąsiadów zdobył Jakub Barla, zaledwie chwilę po tym jak wykluczony został Siebler.

Druga kwarta również została zdominowana przez Słowaków, którzy wygrali ją 6:0. Po raz pierwszy na listę strzelców wpisali się Tomas Baco, Maximilian Molnar, Norbert Kozmer i Adam Krajcik, Matej Caraj skompletował hat-tricka, a Filip Hannel pokonał Bartosza Wiśniewskiego po raz drugi. Na półmetku spotkania zatem przegrywaliśmy aż 1:13.

W drugiej połowie trenerzy postanowili dać szansę zaprezentować się w bramce Michałowi Wiśniowskiemu. Nie zmieniło to jednak zbytnio faktu, że piłka nadal często lądowała w naszej bramce – najpierw pierwszą bramkę zdobył Branislav Balogh, potem kolejne dwa trafienia zanotował Caraj, a w ostatnich dwóch minutach do bramki trafili też Molnar oraz, po raz drugi w tej kwarcie, Balogh. W międzyczasie trzeci raz 20-sekundową karę dostał Sebastian Bartosik, co skutkowało wykluczeniem go do końca meczu.

Czwartą kwartę otworzyło trafienie Mateusza Bomby, jednak w ciągu kolejnych dwóch minut ponownie festiwal strzelecki urządzili sobie Słowacy – kolejno Michała Wiśniowskiego pokonywali Balogh, Orsula, Krajcik i Molnar. Na pięć minut przed końcem meczu padł trzeci gol dla Polaków, a jego autorem został Aleksander Ozga, który wykorzystał grę w przewadze. Niestety, z naszej strony było to ostatnie trafienie, nasi rywale natomiast rzucili jeszcze pięć bramek – dwie Orsula, a po jednej Kozmer, Krajcik i Balogh.

Mecz Słoweńców z naszymi czwartkowymi rywalami, Białorusinami, zakończył się podziałem punktów – padł w nim bowiem remis 9:9. Z kolei Niemcy po porażce ze Słowakami odnieśli wysokie zwycięstwo 18:4 nad Bułgarami.

W sobotę Biało-Czerwonych czekają dwa mecze – poranny ze Słoweńcami i popołudniowy z Niemcami.

Słowenia-Białoruś 9:9 (3:1, 1:4, 3:2, 2:2)
Polska-Słowacja 3:27 (1:7, 0:6, 0:5, 2:9)
Bułgaria-Niemcy 4:18 (0:6, 1:6, 2:2, 1:4)