Piłka wodna – el. MEJM: Skład turnieju finałowego uzupełniony

Nie tylko w Lublanie młodzi waterpoliści walczyli o awans na mistrzostwa Europy juniorów młodszych. Z pozostałych trzech turniejów awansowało w sumie sześć drużyn, które uzupełniły stawkę wrześniowej imprezy na Malcie.

Grupa A rywalizowała w Grazu. Gospodarze jednak nie przynieśli miejscowym kibicom powodów do radości – wysoko przegrali wszystkie cztery mecze i zakończyli zmagania na ostatnim miejscu w tabeli. Komplet zwycięstw, zgodnie z oczekiwaniami, odnieśli Czarnogórcy. Drugie premiowane awansem miejsce natomiast zajęli Turcy, którzy bezpośrednią rywalizację o awans wygrali z Holendrami zaledwie jedną bramką (11:10). Na czwartym miejscu uplasowała się reprezentacja Mołdawii.

Zmagania grupy C zorganizowano w Manchesterze. Tam triumfowała reprezentacja Rumunii, która zebrała komplet dwunastu punktów. Drugie miejsce, po przegranym jedną bramką (7:8) pojedynku ze zwycięzcami turnieju zajęli Ukraińcy i to te dwie drużyny wystąpią we wrześniu na Malcie. Poza finałami znaleźli się Brytyjczycy, Izraelczycy i Litwini.

Turniej grupy D rozegrano w Tbilisi. Komplet zwycięstw przed własną publicznością odnieśli Gruzini, a wraz z nimi do finałów awansowali Francuzi. Podobnie jak w przypadku grupy A, tak i tu o awansie zadecydowało jednobramkowe zwycięstwo – pechowymi przegranymi, którzy zakończyli zmagania na trzecim miejscu, okazali się Szwajcarzy, którzy ulegli Trójkolorowym 7:8. Na dole tabeli turniej ukończyli Czesi oraz Cypryjczycy.

Mistrzostwa Europy do lat 17 odbędą się w dniach 10-17 września br. na Malcie. Oprócz ośmiu drużyn, które zakwalifikowały się poprzez eliminacje wystąpią w nich gospodarze oraz siedem najlepszych ekip igrzysk europejskich w Baku, w ramach których rozegrano poprzednią edycję tej imprezy. Są to Serbia, Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Włochy, Rosja i Węgry.

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password