Piłka wodna – el. MEJM: Wyrównany mecz z gospodarzami

Polscy waterpoliści przegrali trzeci mecz eliminacji do mistrzostw Europy juniorów młodszych. Biało-Czerwoni ulegli tym razem Słoweńcom 7:11.

Spotkanie z gospodarzami turnieju w Lublanie okazało się najbardziej wyrównanym do tej pory z udziałem podopiecznych Krzysztofa Paczyny i Marcina Broncela. W trzeciej minucie naszego bramkarza, Bartosza Wiśniewskiego, pokonali Ziga Mocnik i Luka Sokler, ale jeszcze w pierwszej kwarcie wyrównaliśmy stan meczu po bramkach Aleksandra Ozgi i Radosława Paczyny.

Drugą odsłonę spotkania golem otworzył Maj Lipnik, a niecałą minutę później prowadzenie Słoweńców podwyższył Sokler, wykorzystując wykluczenie Jakuba Sieblera. Kolejna bramka padła na 2,5 minuty przed końcem kwarty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Adam Kojic. W ostatniej minucie padły jeszcze dwa gole – najpierw Alexandra Dekovicia pokonał Przemysław Brończyk, a chwilę później drugie trafienie w meczu zanotował Mocnik.

Trzecią kwartę lepiej rozpoczęli Biało-Czerwoni – dzięki golom Dawida Hamery i Aleksandra Ozgi zmniejszyliśmy stratę do jednej bramki w dwie minuty. Słoweńcy jednak szybko rzucili kolejne dwa gole (po jednym Kojic i Aljaz Troppan). W połowie kwarty przewagę po wykluczeniu Soklera wykorzystał Brończyk, ale w końcówce tej odsłony meczu Kojic skompletował hat-tricka, wyrównując stan kwarty.

W czwartej części gry długo nie padały bramki. Dopiero po trzeciej karze i wykluczeniu do końca meczu Sieblera Troppan pokonał Wiśniewskiego. Kolejny gol padł na 71 sekund przed końcową syreną, a jego autorem został Hamera. Wynik meczu na 11:7 dla Słoweńców ustalił w końcówce spotkania ten, który zdobył pierwszą bramkę spotkania- Ziga Mocnik.

W pozostałych meczach trzeciej kolejki turnieju w Lublanie Niemcy pokonali 10:8 Białorusinów, a Słowacy rozgromili 21:4 Bułgarów. Nasi południowi sąsiedzi mają na koncie komplet zwycięstw i przewodzą tabeli, z kolei ekipa zza Odry traci do Słoweńców tylko jeden punkt. Awans do turnieju finałowego uzyskają dwie najlepsze drużyny.

Polacy w wieczornej serii spotkań zmierzą się z Niemcami. Jutro czeka ich natomiast mecz z Bułgarami.

Słowenia-Polska 11:7 (2:2, 4:1, 3:3, 2:1)
Białoruś-Niemcy 8:10 (2:2, 1:3, 2:0, 3:5)
Bułgaria-Słowacja 4:21 (2:6, 1:7, 0:3, 1:5)