Piłka wodna – LŚ: Europa rządzi w męskim waterpolo

Zwycięstwem Serbii zakończyła się szesnasta edycja Ligi Światowej waterpolistów. Jest to już jedenasty triumf tej reprezentacji w tych rozgrywkach.

W grupie A turnieju finałowego w rosyjskiej Ruzie Serbowie odnieśli komplet zwycięstw. Na drugim miejscu w tabeli uplasowali się Włosi, którzy zebrali pięć punktów – oprócz porażki z mistrzami olimpijskimi stracili też punkt w meczu z Amerykanami. Ekipa zza Atlantyku z czterema punktami zajęła trzecie miejsce, wyprzedzając jedynie Kazachów, którzy wszystkie swoje mecze grupowe przegrali. Tabelę grupy B z kompletem punktów wygrali Chorwaci, wyprzedzając Rosjan, Australijczyków i Japończyków.

W ćwierćfinałach wygrywali faworyci – Włosi wygrali 13:5 Australijczykami, Chorwaci 19:3 z Kazachami, Amerykanie 8:6 z Rosjanami, a Serbowie 19:10 z Japończykami. Z kolei obydwa półfinały zakończyły się seriami rzutów karnych – w meczu Włochów z Chorwatami padł remis 6:6, a w spotkaniu Serbia-USA 8:8. Ostatecznie rzuty karne lepiej wykonywali Włosi oraz Serbowie i to oni spotkali się w finale. W nim 10:9 triumfowała ekipa z Bałkanów, broniąc tytuł po raz czwarty z rzędu. Brązowy medal zdobyli Chorwaci, pokonując Amerykanów 10:4.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password