Piłka wodna – LŚ: Finalistki w komplecie

Zakończył się rozgrywany w Davis interkontynentalny turniej eliminacji Ligi Światowej waterpolistek. Cztery najlepsze drużyny tego turnieju zakwalifikowały się do turnieju finałowego.

Walkę o wygraną w tabeli fazy grupowej stoczyły Amerykanki i Australijki, które pokonały wszystkie pozostałe drużyny. W bezpośrednim pojedynku pomiędzy tymi ekipami padł remis 5;5 i o triumfie zadecydowała seria rzutów karnych, wygrana przez zespół z USA 4:2. Na trzecim miejscu uplasowały się Japonki, na czwartym Kanadyjki, na piątym Kazaszki, a na szóstym mające jako gospodynie zagwarantowany występ w finałach Chinki.

W meczu o piąte miejsce ponownie lepsze od zawodniczek z Państwa Środka był Kazaszki, które na koniec występu w tegorocznej edycji rozgrywek triumfowały 14:7. Spośród drużyn, które wywalczyły kwalifikację do finałów mecz o trzecie miejsce wygrały Kanadyjki (5:2 z Japonkami), a mecz o zwycięstwo w Davis zwyciężyły Australijki, pokonując gospodynie 10:7.

Wojciech Nowakowski2402 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password