Piłka wodna – LŚ: Mistrzynie olimpijskie znów najlepsze

Zwycięstwem reprezentacji USA zakończyła się czternasta edycji Ligi Światowej kobiet w piłce wodnej. Jest to czwarty z rzędu a jedenasty w historii triumf drużyny ze Stanów Zjednoczonych w tych rozgrywkach.

Amerykanki rozpoczęły turniej od wygrania wszystkich trzech meczów fazy grupowej (w grupie A) w podstawowym czasie gry. O drugie miejsce walczyły Rosjanki i Holenderki – w bezpośrednim spotkaniu padł remis 10:10 i dopiero rzuty karne zadecydowały o tym, że to Sborna zajęła w tabeli drugą pozycję. Z zerowym dorobkiem punktowym do ćwierćfinałów weszły Japonki. W grupie B zacięta walka toczyła się o pierwsze miejsce. Wygrały ją Kanadyjki, pokonując po serii rzutów karnych Węgierki. Na trzecim miejscu uplasowały się gospodynie, które wygrały tylko z najsłabszymi w grupie Australijkami.

Ćwierćfinałowe pojedynki były raczej jednostronne – Amerykanki rozgromiły Australijki 13:4, Kanadyjki pewnie wygrały z Japonkami 9:5, a Rosjanki pokonały Chinki 16:8. Jedynie pojedynek Węgierek z Holenderkami był zacięty do końca i zakończył się triumfem Madziarek 8:7. Półfinałowe pojedynki wygrały drużyny z zachodniej strony Atlantyku – Kanadyjki wygrały 11:10 z Rosjankami, a Amerykanki 8:4 z Węgierkami. Finał zdecydowanie wygrały mistrzynie olimpijskie, pokonując drużynę spod znaku klonowego liścia 12:6. Na najniższym stopniu podium stanęła kolei Sborna, która zwyciężyła z gospodyniami lipcowych mistrzostw świata 9:7.

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password