Piłka wodna – LŚ: Trzy europejskie drużyny w finale

Dobiegła końca rywalizacja waterpolistek z Europy w fazie eliminacyjnej Ligi Światowej. Spośród sześciu startujących w tej edycji rozgrywek drużyn awans wywalczyły Rosjanki, Holenderki i Węgierki.

W grupie A walka o zwycięstwo toczyła się pomiędzy Rosjankami i Holenderkami, choć trzecie w tabeli Greczynki również spisały się dobrze, zdobywając w obu meczach na własnym terenie cztery punkty. Dwie najlepsze drużyny zebrały po siedem oczek i o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w tabeli zadecydował bilans bramek – ten przemawiał na korzyść Sbornej.

W grupie B natomiast Węgierki były niepokonane – stracił jedynie punkt w styczniowym pojedynku z Włoszkami w Budapeszcie. Azzurre natomiast zdobyły siedem punktów – tyle samo, co Holenderki w grupie A. Odniosły jednak jedno zwycięstwo mniej i to Pomarańczowe cieszą się z awansu jako lepsza drużyna z drugich miejsc. Tłem dla zmagań w grupie B okazały się być Francuzki, które po czterech meczach miały zerowy dorobek punktowy.

Finały Ligi Światowej kobiet odbędą się w Szanghaju. Oprócz gospodyń oraz trzech drużyn z Europy wystąpią w nich cztery najlepsze drużyny turnieju interkontynentalnego, który w dniach 2-7 maja odbędzie się w Sacramento.

Wojciech Nowakowski2413 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password