Piłka wodna – LŚ: Znamy pełen skład męskiego turnieju finałowego

W australijskim Gold Coast rozegrano interkontynentalny turniej eliminacji Ligi Światowej waterpolistów. Spośród sześciu startujących w nim drużyn spoza Europy cztery uzyskały promocję do czerwcowych finałów w Kazaniu.

W pierwszej fazie turnieju drużyny grały systemem „każdy z każdym”. W niej wszystkie mecze wygrali gospodarze, choć z Japończykami musieli stoczyć rywalizację zakończoną serią rzutów karnych. Azjaci zajęli w tabeli trzecie miejsce, wyprzedzeni przez jedynych przedstawicieli półkuli zachodniej, Amerykanów. Na czwarty miejscu uplasowali się Kazachowie, na piątym Chińczycy, a na szóstym Nowozelandczycy.

Te dwie ostatnie drużyny nie uzyskały awansu do finałów, rozgrywając między sobą na pocieszenie mecz o piąte miejsce turnieju w Gold Coast. W nim 5:4 triumfowali zawodnicy z kraju kiwi. Trzecie miejsce zajęli Japończycy, pokonując 12:7 Kazachów, a turniej wygrali Australijczycy, wygrywając w finale z USA 8:6.

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password