Piłka wodna: Maltańczycy wygrali w Szczecinie

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Reprezentacja Malty wygrała turniej EU Nations rozgrywany we Floating Arenie w Szczecinie. Polacy zajęli czwarte miejsce w stawce dwunastu ekip.

Drużyny podzielone zostały na cztery grupy po trzy zespoły w każdej. Zwycięzcy grali między sobą o miejsca 1-4, ekipy z drugich miejsc o miejsca 5-8, a najsłabsi w każdej grupie o miejsca 9-12.

W pierwszym pojedynku grupy D Biało-Czerwoni zmierzyli się z Czechami. Podopieczni Roberta Serwina, Roberta Sekuły i Tomasza Różyckiego pewnie pokonali sąsiadów z południa 11:7. Po dwie bramki dla naszej reprezentacji zdobyli Bartłomiej Kowalewski, Andrzej Maciejewski, Tomasz Sypuła i Bartosz Szymański, a po jednej dołożyli Piotr Gorczyca, Aleksander Ozga i Dominik Sielski.

W drugim meczu Polacy grali z Duńczykami i z nimi również wygrali różnicą czterech bramek – 10:6. Po trzy gole zanotowali Kowalewski, Szymański i Oskar Szymonik, a raz do bramki rywali trafił Maciejewski. Z dwoma zwycięstwami Biało-Czerwoni trafili do grupy E, grającej o czołowe cztery miejsca, w której spotkali się z reprezentacjami Malty, Anglii i RPA.

Maltańczycy nie dali szans Polakom – choć w pierwszej kwarcie padł remis 2:2, w kolejnych trzech nasi zawodnicy rzucili tylko kolejne dwie bramki, przegrywając cały mecz 4:14. Na dorobek naszej drużyny w tym spotkaniu złożyły się dwa gole Kowalewskiego oraz po jednym Gorczycy i Szymonika.

Mecz z Anglikami był najbardziej zacięty i nie przyniósł rozstrzygnięcia – po pogoni w ostatniej kwarcie zakończył się remisem 5:5. Trzy gole zdobył w tym spotkaniu Szymański, a po jednym Ozga i Szymonik.

W meczu kończącym turniej Biało-Czerwoni zagrali z reprezentacją RPA. Afrykanie, podobnie jak Maltańczycy, byli o klasę wyżej od Polaków i zwyciężyli 16:6. Pierwsze trzy trafienia na tym turnieju zanotował Emil Kalata, dwoma bramkami tytuł najlepszego strzelca naszego zespołu przypieczętował Szymański, a Szymonik w trzecim meczu z rzędu zdobył jednego gola.

Turniej z kompletem zwycięstw na pierwszym miejscu zakończyli Maltańczycy, przed ekipą RPA i Anglikami. Nasza drużyna zajęła miejsce tuż za podium, a na pocieszenie pozostała nagroda dla najlepszego bramkarza turnieju dla Michała Diakonowa. MVP turnieju został wybrany Maltańczyk Jordan Camilleri, zaś królem strzelców Edvard Jason z RPA.

Wojciech Nowakowski2378 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password